Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Аденома простати

Аденома простати

Простата – це невелика залоза розміром з волоський горіх, яка розташована нижче сечового міхура. Уявіть собі – така маленька, а скільки неприємностей, переживань, тривог пов’язано з нею у чоловіків! Давайте спробуємо розібратися, як же той маленький «волоський горішок» править «чоловічим світом», що таке аденома, та чи треба впадати в паніку, коли вам поставили такий діагноз. 


Обізнаність перемагає всілякий страх, тому ми хочемо, щоб Ви знали всю правду про аденому простати. А правда полягає в наступному:

  1. Аденома простати (Гіперплазія передміхурової залози) – це захворювання, яке супроводжується збільшенням об’єму передміхурової залози і може перешкоджати нормальному сечовипусканню. Аденома простати також називається доброякісною гіперплазією передміхурової залози. У чоловіків після 50 років аденома простати зустрічається у 20%, з віком ці показники збільшуються і у віці 80 років досягають 80%.
  2. Причини розвитку захворювання до цієї пори залишаються невідомими. Існує дві основні теорії. Відповідно до першої з них винуватцем росту передміхурової залози є гормон естроген, жіночий статевий гормон. Організм чоловіка містить невелику кількість естрогену (так само, як жіночий – тестостерону). У чоловіків з віком знижується концентрація тестостерону, і, відповідно, збільшується пропорція естрогену, що викликає ріст простати.

    Друга теорія говорить, що захворювання пов’язано не з естрогеном, а з дигідротестостероном. На відміну від тестостерону, кількість цього гормону з віком не знижується, а залишається стабільною. Дигідротестостерон накопичується в простаті та викликає розростання її тканин.

    Але хворобою цей природній процес вважається лише тоді, коли збільшена в розмірах залоза перетискає сечовивідний канал, викликаючи відчуття неповного випорожнення сечового міхура, часте сечовипускання в денний та нічний час, затримки сечовипускання, що погіршує якість життя чоловіка.

  3. Надійних способів профілактики аденоми простати не існує. Захворювання рідше буває у чоловіків, які ведуть здоровий спосіб життя, мають нормальну вагу і регулярно займаються спортом. За даними американських дослідників, ймовірність розвитку аденоми тим вище, чим старше чоловік.
  4. Гіперплазія передміхурової залози не перетворюється на рак, а також не підвищує його ризик. Але ці захворювання можуть зустрічатися одночасно.
  5. Аденома простати не розсмоктується!!!! На жаль, поки що немає жодного препарату, який би виліковував це захворювання. Але є препарати, що полегшують симптоматику та тим самим дозволяють відтермінувати оперативне втручання. Лише Ваш лікар уролог може і повинен визначити той час, коли операція вже необхідна!!!
  6. Якщо консервативна терапія не допомагає добре контролювати симптоми аденоми, необхідна операція. Сучасні технології дозволяють зробити це з найменшим ступенем травматичності – в більшості випадків хірургічне лікування простати проводиться інструментами, які вводяться через уретру. Такі методики називаються трансуретральними.

Також ми хочемо, щоб Ви знали правду про ті переваги, які має наша клініка в питаннях діагностики та лікування аденоми простати: 

  • Висококваліфіковані лікарі-урологи, які мають багатий досвід ведення пацієнтів з даною патологією, будуть супроводжувати Вас весь час, поки буде продовжуватися консервативне лікування, щоб не упустити момент, коли треба прийняти рішення про необхідність оперативного втручання.
  • Потужні діагностичні можливості допоможуть лікарю прийняти це важливе для Вас рішення обґрунтовано, на підставі об’єктивних передових методів обстеження таких як ультразвукова діагностика на апараті експерт-класу (3D-дослідження простати, судинне та енергетичне допплерівське картування, еластографія); уродинамічні тести: урофлоуметрія, профілометрія.
  • Власна лабораторія для швидкого і повного визначення основних показників біологічних середовищ.
  • У разі необхідності оперативного лікування Вам буде запропоновано найсучасніші і безпечні методики, що використовуються в передовій урологічній практиці, найбільш поширена з них – малоінвазивна біполярна трансуретральна резекція аденоми простати.
  • Вас підготує до оперативного втручання команда високопрофесійних фахівців служби анестезіологіі, які врахують особливості Вашого організму, наявність супутніх захворювань тощо. 
  • Під час операції всі етапи хірургічного втручання будуть фіксуватися на відео. 
  • Життєво важливі функції будуть відстежуватися сучасними моніторами стеження, також буде контрольовано рівень глибини наркозу. 
  • В післяопераційному періоді буде проводитись «контроль болю», тому Ви можете бути впевненим, що страждати від болю Вам не доведеться.


Також вам необхідно знати наступну інформацію:

СИМПТОМИ АДЕНОМИ ПРОСТАТИ

Найбільш поширені симптоми аденоми передміхурової залози:

  • Часте сечовипускання, особливо, вночі;
  • Переривчастий, слабкий струмінь сечі;
  • Сильні позиви до сечовипускання;
  • Ускладнений початок сечовипускання;
  • Нетримання сечі.


Захворювання у кожного пацієнта перебігає по-різному – від невеликого дискомфорту до значного зниження якості життя. У деяких чоловіків зі збільшеною простатою симптоми взагалі відсутні.


Розмір простати не завжди визначає вираженість симптомів. Симптоми можуть бути слабкими при великій простаті – і навпаки. У багатьох чоловіків з часом (декілька років) симптоми посилюються. Тим не менш, у деяких пацієнтів, симптоми не тільки посилюються, але й навіть слабшають.


Схожі на аденому передміхурової залози симптоми можуть зустрічатися при інших захворюваннях – гіперактивному сечовому міхурі, сечокам’яній хворобі, раку простати і сечового міхура, простатиті.

УСКЛАДНЕННЯ АДЕНОМИ ПРОСТАТИ

Оскільки аденома перешкоджає нормальному сечовипусканню, у деяких пацієнтів починають страждати сечовий міхур і нирки. Стінки сечового міхура потовщуються і втрачають здатність нормально розтягуватися. Навіть при незначному наповненні сечовий міхур генерує сильні і часті позиви до сечовипускання.


При цьому сечовий міхур не може повністю випорожнитися, в ньому залишається деяка кількість сечі. Порушення роботи сечовивідних шляхів сприяє розвитку циститу, пієлонефриту, ниркової недостатності, інколи – утворенню каменів в нирках.


У деяких пацієнтів може виникнути напад затримки сечі (коли чоловік не може помочитися). Це стан, який потребує невідкладної медичної допомоги.

ДІАГНОСТИКА АДЕНОМИ ПРОСТАТИ

Лікар-уролог проводить пальцеве дослідження простати через пряму кишку для визначення розміру та форми органа. Діагностика також включає ультразвукове дослідження простати (більш інформативним є трансректальне УЗД).


Призначаються аналізи – загальний аналіз сечі, щоб перевірити наявність інфекції сечового міхура, і аналіз крові на рівень простат-специфічного антигену (PSA), який проводять до огляду уролога та УЗД. Цей антиген виробляється клітинами простати, і у чоловіків з доброякісною гіперплазією він може бути підвищений.


PSA також використовується в діагностиці раку простати. У чоловіків з цим онкологічним захворюванням його рівень значно підвищений.


Пальцеве обстеження, аналіз крові на PSA та УЗД простати дозволяють визначити об'єм простати, що важливо для вибору ефективного лікування.

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ АДЕНОМИ ПРОСТАТИ

Якщо консервативна терапія не допомагає добре контролювати симптоми аденоми, необхідна операція. Операція базується на висіченні або руйнуванні частини простати навколо уретри. Методів малоінвазивного хірургічного лікування – дуже багато. Тканини простати руйнуються за допомогою електродів, лазера, радіохвиль і т.п.


Найбільш розповсюджена і найкраще вивчена операція – це біполярна трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР). Втручання проводиться під загальним наркозом і займає 60-90 хвилин. Хірург вводить інструменти через уретру і видаляє частини простати, які потім вимиваються назовні. Через 2-3 дні пацієнт може виписуватися з клініки.


Необхідно відзначити, що саме біполярна трансуретральна резекція простати є найбільш точною та дозволяє суттєво зменшити кровоточивість з місця резекції. Тому саме біполярна ТУР використовується в нашій клініці.


Якщо вас турбують такі симптоми, як часте сечовипускання, сильні позиви, переривчастий струмінь, зверніться на прийом до лікаря-уролога Універсальної клініки «Оберіг». Ви отримаєте найбільш ефективне лікування, підібране індивідуально з врахуванням особливостей перебігу захворювання. Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03