Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Аутизм

Аутизм

Діти, що оточують нас, всі різні: є серед них обдаровані, менш обдаровані, а є – особливі. Кожен з них має потребу в навчанні, щоб стати повноцінним членом суспільства, а простіше – щасливою людиною.


Існують такі категорії дітей, які з дитячого віку відстають у розвитку. Причини можуть бути різними. Вчені вважають, що захворювання з порушенням всіх видів розвитку і є аутизм. Дитина вже народжується з аутизмом, а потім наступні кілька років захворювання набуває певної симптоматики. Всі аутичні діти унікальні і мають свої проблеми і свої досягнення.


Їх називають по-різному – діти «Сонця», «Світла», «Дощу» – в залежності від того, як люди оцінюють їхню поведінку в суспільстві. У сприйнятті життя в цілому, такі малюки – особливі. Ними вловлюється духовна енергія, яка не може розкритися словесно, або шляхом спілкування з оточуючими. Треба вміти чути таких дітей, допомогти їм відкритися. Вони серед нас і потребують нашої підтримки. Ці діти розуміють нас по-особливому, відчувають оточуючих по-особливому і емоції свої висловлюють по-різному. У них втрачена сполучна нитка між собою і суспільством, але це не означає, що такі малюки не розуміють оточуючих. Вони сприймають життя глибше, ніж ми, тому що ми можемо виплеснути свої почуття назовні, вибрати собі друзів або співрозмовників, бажаючих нас вислухати. У маленьких, неконтактних з навколишнім світом дітей, такої можливості немає. Зовнішня оболонка їхнього емоційного стану викликає часом жалість і відчай, що ці діти не можуть зрозуміти навколишній світ. Буває і навпаки – раптом, якийсь малюк виявляє наявність такого глибокого внутрішнього світу і ставиться з розумінням до бажань дорослих допомогти собі. Багато особливі діти мають усілякі таланти: хтось малює, співає, хтось пише вірші.

Аутизм

Аутизм – захворювання, яке відоме медикам давно. Однак опис його є досить складним завданням. Частково це пов'язано з тим, що медичні дослідники досконально не знають, що його викликає і які процеси призводять до інвалідності. Переважна більшість досліджень і описів аутизму присвячено діагностиці дітей і впливу аутизму на розвиток дитини. Число пацієнтів в світі з діагнозом аутизм різко зросла. Якщо у вісімдесятих роках серед школярів він діагностувався в 1,2% випадків, то зараз цей відсоток значно вищий.


Аутизм є великою соціальною проблемою, тому від самого початку мати і лікар повинні мислити однаково і свої зусилля спрямовувати на адаптацію малюка до навколишнього середовища. Основна мета терапії – це підвищення якості життя, зниження напруги маленького пацієнта в сім'ї і навколишньому середовищі, а також формування його незалежності в подальшому. Не існує єдиного оптимального методу терапії, в кожному випадку необхідний індивідуальний підхід. Особливо важливий у дітей раннього віку метод підвищення інтелектуальних показників. Слід також зазначити, що використання безглютенової дієти в якості альтернативного методу лікування дітей, які страждають аутизмом, не має доказів.


Аутизм включає в себе поняття розладів, що виникають в головному мозку людини. Виявляється даний стан у вигляді обмеження інтересу до оточуючих дитини людей і предметів, дефіцитом спілкування і захоплення своїми одноманітно повторюваними діями.


Батьки, як правило, протягом перших двох років життя своєї дитини відзначають ознаки розладів поведінкового характеру. Малюк відчуває труднощі при встановленні контакту з зовнішнім світом. Він висловлює власні бажання, але не розуміє інших людей. Навіть з близькими такі діти зазнають труднощів у налагодженні емоційного контакту. Найбільше ознаки аутизму виявляються при спілкуванні дитини з сторонніми людьми. Такі малюки поглинені одноманітними рухами, маніпуляціями руками з предметами. Часто бувають характерні хаотичні рухи. Діти з аутизмом намагаються уникнути будь-яких нововведень. У таких малюків особливе ставлення до свого життєвого укладу і порядку, і вони активно чинять опір його змінам. Їм властива затримка і комунікативних функцій; тобто у дитини може бути хороший словниковий запас і здатність формулювати власні думки, але при цьому він уникає спілкування – розмови. Такі пацієнти задають більше питань самі, але не реагують на звернення до них. При цьому, наодинці з собою такий малюк може коментувати свої дії і декламувати без оточуючих слухачів вірші.


Дуже важливо батькам, при наявності у дітей будь-яких незначних сумнівів в поведінкових моментах, звернутися до фахівця. Подібні ознаки можуть фіксуватися і у легко збудливої, емоційної дитини, тому в кожному індивідуальному випадку на всі питання, що хвилюють батьків, відповість тільки фахівець. Головне не втратити час. В даному віковому періоді важливо встановити: чи має місце ранній інфантильний дитячий аутизм, або ж схожі стани можуть мати більш м'які симптоми і ознаки, і тоді будуть визначені тільки як розлади аутистичного спектру.


Спостереження, лікування дітей з аутизмом – складний і трудомісткий, тривалий процес. Але спільні зусилля батьків і фахівців ніколи не бувають марними. Необхідно вірити, що захворювання не безнадійно. У дитячому віці можлива ремісія, яка веде до зняття діагнозу розладу аутистичного спектру.


Аутизм не вирок, це діагноз, з яким потрібно навчитися жити. При появі перших симптомів захворювання батькам необхідно не зволікати, а невідкладно звернутися до лікаря-фахівця. Не можна втрачати часу. Кваліфікований лікар неодмінно знайде підхід до вашої дитини, буде спілкуватися з нею на рівних, адже незвичайні діти легко ранимі. Перед батьками теж стоїть вибір – вони повинні вирішити для себе, яку позицію вибирають. Діти потребують інтенсивних занять в центрі і вдома, щоб навчитися спілкуванню з оточуючими. Даний шлях необхідно пройти батькам спільно з фахівцями і не боятися труднощів. Наполегливість і терпіння в єдиному лікувальному процесі приведуть до бажаних результатів. Дітей з аутизмом потрібно любити і сприймати їх такими, якими вони є. Ці малюки рідко впускають в свій світ чужих, але при цьому можуть бути геніальні.


Мені чомусь дуже треба

Скло бордове заходу

У помаранчевий ранок перетворити.

Своєю радістю забарвити

Будинки. Паркани.

Плачем і сльозами

Омити всі вікна і дороги.

Все сміття життя

Потужним потоком крові

Знести і в своєму серці спалити.


Це вірші дівчинки, яка страждає на аутизм, хіба вони не геніальні?


Фахівці «Центру лікування аутизму» клініки «Оберіг» готові вислухати всі Ваші сумніви і тривоги, якщо вони виникли у Вас з приводу Вашої дитини. І якщо проблема дійсно є, готові пройти з вашим малюком і з Вами весь шлях до досягнення бажаних результатів.

Телефонуйте:

(044) 521 30 03