Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Хвороба Крона

Хвороба Крона

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ КРОНА В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Збільшувальна колоноскопія з використанням хромоскопії і вузькоспектрального освітлення слизової оболонки білим світлом (NBI - хромоскопія). Тільки при поєднанні цих методів дослідження можна побачити ділянки передракових змін кишечника, які часто зустрічаються у пацієнтів з хворобою Крона.
  • Власний патогістологічний центр з досвідченим гістологом, що дозволяє правильно діагностувати зміни слизової оболонки кишечника, обрати оптимальну тактику спостереження (число і час колоноскопій, гістологічних обстежень), а також адекватну стратегію лікування.
  • Високоспеціалізовані радіологічні методи (МРТ, МСКТ), за допомогою яких діагностують різні зміни стінки кишки, ускладнення хвороби Крона (абсцеси, свищі, тощо). Можливість огляду тонкої кишки при контрастуванні per os (пероральне приймання контрасту). 
  • Високопрофесійна команда спеціалістів (клініцисти, ендоскопісти, гістологи, радіологи), які своєчасно і швидко обирають тактику лікування. 


Хвороба Крона – це хронічне рецидивуюче запальне захворювання кишечника. Протягом всієї шлунково-кишкової трубки травної системи спостерігається набряк, утворення виразок, абсцеси і свищі, рубцювання і звуження просвіту кишки. 


Причини хвороби Крона залишаються до цього часу невідомими. Існує декілька гіпотез. Відповідно до однієї з них імунна система неадекватно реагує на нормальну мікрофлору кишечника, викликаючи запалення. Деякі вчені вважають, що причина захворювання – бактеріальна чи вірусна інфекція.


Хвороба Крона має генетичну схильність. Людина має підвищений ризик, якщо у неї є близький родич, що страждає цим захворюванням. Хвороба Крона може розвиватися в будь-якому віці, але частіше виникає у пацієнтів у віці 15-40 років. 

СИМПТОМИ І ОЗНАКИ ХВОРОБИ КРОНА

Основні симптоми хвороби Крона – біль в животі та діарея (інколи з домішками крові). Деякі пацієнти спорожнюють кишечник до 10-20 разів на день. Ще одна ознака хвороби Крона – втрата ваги. Інші прояви хвороби Крона включають виразки в роті, стриктури (звуження кишечника), анальні тріщини і свищі між органами. 


У деяких пацієнтів захворювання протікає маловиражено. Бувають довгі періоди без симптомів (ремісія). Загострення може бути викликано інфекціями, гормональними змінами і палінням. Гострий перебіг хвороби Крона супроводжується болем в животі, лихоманкою, блюванням, тахікардією. 


Захворювання погіршує засвоєння поживних речовин в кишечнику. Тому пацієнти часто відчувають нестачу вітаміну В12, фолієвої кислоти і т.д. Деякі з них страждають анемією через кровотечу і запалення кишечника. 


Оскільки хвороба Крона пов’язана з порушеннями роботи імунної системи, можуть виникати симптоми за межами шлунково-кишкового тракту, наприклад, болі в суглобах, ураження очей (ірит, увеїт, епісклерит) та ін.

ДІАГНОСТИКА ХВОРОБИ КРОНА 

Обстеження при підозрі на хворобу Крона включає колоноскопію з обов’язковою біопсією змінених ділянок кишечника. Отриманий матеріал відправляється на гістологічне дослідження, за результатами якого може бути поставлений точний діагноз. 


Ендоскопічні дослідження найбільш інформативні для діагностики цього захворювання. Для визначення звуження просвіту кишечника, змін кишкової стінки, свищів та абсцесів використовується радіологічне дослідження з використанням контрасту. 


Лікар призначає лабораторні аналізи калу для виявлення крові та ознак запалення, загальний аналіз крові. Задача диференційної діагностики хвороби Крона – виключити захворювання зі схожими симптомами, наприклад, виразковий коліт і дивертикуліт. 


Тривалий перебіг хвороби Крона (більше 8 років) підвищує ризик раку кишечника. Тому пацієнтам необхідно проходити регулярний скринінг, щоб виявити злоякісну пухлину на ранній стадії, коли вона добре піддається лікуванню. 


Діагноз «хвороба Крона» змінює життя людини. Тому для неї дуже важлива підтримка близьких, спілкування з іншими людьми, які страждають на це захворювання. Хоча хвороба Крона – невиліковна, при адекватній лікарській допомозі пацієнти можуть вести нормальний спосіб життя, працювати, навчатися, подорожувати, заводити сім’ю і дітей. 

ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ КРОНА

Задача терапії хвороби Крона – зупинити запалення кишечника і попередити загострення, продовжуючи ремісію. При захворюванні середньої тяжкості використовують аміносаліцилати та інші препарати для зниження запалення.


Якщо хвороба Крона протікає важко, підключають глюкокортикоїди, імуносупресори, біопрепарати – найновіший клас лікарських засобів, які містять антитіла до певних молекул, які викликають запалення.


Коли стан пацієнта стабілізується, призначається лікування для профілактики загострень хвороби Крона. Це дозволяє тримати захворювання під контролем і досягнути тривалої ремісії. Крім того, пацієнт повинен обов’язково кинути палити, дотримуватися правильного харчування і займатися фізичною активністю. При лікуванні хвороби Крона хірургія використовується, коли препарати не допомагають, або виникають ускладнення (кишкова непрохідність, стриктури, свищі, абсцеси, перфорація стінки кишечника з розвитком перитоніту). 


Операція – не панацея, після видалення ураженої ділянки кишечника захворювання може рецидивувати. Тим не менш, деяким пацієнтам хірургічне втручання дозволяє значно покращити якість життя, зменшити необхідність постійного приймання ліків. 


Для діагностики і лікування хвороби Крона звертайтесь до спеціалістів Гастроцентра Універсальної клініки «Оберіг». У відділення ендоскопії і малоінвазивної хірургії наявне обладнання для проведення ілеоколоноскопії, яка дозволяє оглянути від 5 до 100 см тонкої кишки. 


Часто цей відділ кишечника залишається необстеженим. Але, в більшості випадків, саме в нижній частині тонкої кишки починає розвиватися хвороба Крона. Тому проведення ілеоколоноскопії дуже важливе. Процедура обов’язково супроводжується біопсією, після якої можна поставити остаточний діагноз.


Бережіть своє здоров’я! Запишіться на прийом в Гастроцентр Універсальної клініки «Оберіг», зателефонувавши за номером:

(044) 521 30 03