Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Гінекомастія

Гінекомастія

Людське тіло – досить складне. Природою воно передбачено для функціонування і виживання в найрізноманітніших і складних земних умовах, тому має велику кількість органів і структур, здатних організувати величезну кількість функцій. Однак така всеїдність викликає і зворотний, негативний вплив – хвороби. Їх з'являється така ж велика і різноманітна кількість – від легких і майже нешкідливих до важких і навіть смертоносних.

ГІНЕКОМАСТІЯ

Серед усіх хвороб людського організму гінекомастія викликає, швидше, не страх або хворобливу реакцію, а сором'язливу (особливо для чоловіків), бо пов'язана зі збільшенням об’єму молочних залоз. При цьому гінекомастія буває у обох статей. Однак, якщо більшість представників жіночої статі віддаються мріям про те, щоб підняти свої груди на певний обсяг, чоловіків це не радує, вони куди частіше намагаються отримати протилежний результат.

ЖІНОЧИЙ ВАРІАНТ

Зростання грудей для жінок є природним фізіологічним процесом. Він проходить в відведені природою терміни і не свідчить про появу гінекомастії. Однак періодично процес заходить занадто далеко. Якщо обсяг молочних залоз досягає 400 куб. см і вище, це вже хворобливі явища.

ХВОРОБА У ЧОЛОВІКІВ

У представників сильної статі в природних умовах подібних змін грудей не відбувається. Тому їх зростання, як правило, говорить про наявність хвороби. Якщо вона носить фізіологічний характер, пов'язаний з віковими проблемами і статевим дозріванням, то, як правило, не вимагає спеціального візиту в лікарню.


Патологічний варіант гінекомастії у чоловіків може відбутися не часто, але з абсолютно різних причин: від проблем в статевій сфері до цирозу печінки і застосування анаболіків. Такі випадки потребують обов'язкового лікування.


Близько третини всіх чоловіків зустрічаються з проблемою зростання бюста. Це негативно впливає на їх психологічний стан, викликає дискомфорт, з’являються  сором'язливі рефлекси. Чоловіки соромляться носити облягаючу футболку/сорочку або купатися на багатолюдному пляжі. В деякий момент, може з'явитися і фізіологічний дискомфорт.

ПСИХОЛОГІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ

На цьому треба зупинитися докладніше. Більшість представників сильної статі інколи зустрічаються з неприємною проблемою морального характеру – збільшенням молочних залоз. Зростання об’єму грудей відбувається через набухання існуючої тканини. Бюст гіпертрофується. Він виглядає обвислим. З боку груди виглядають жіночими.


Така ситуація часто викликає серйозну депресію. З дитинства виховані на аксіомах, які говорять про те, що чоловіки не повинні скаржитися, вони сприймають це правило буквально. І не звертаються до пластичних хірургів, думаючи, що тим самим показують слабину.


Медики заспокоюють всіх джентльменів: видалення гінекомастії, а саме так називається професіоналами процедура повернення грудей до нормальної форми, – безпечна операція. Погодившись на втручання, ви назавжди зможете позбутися від маленького недоліку своєї зовнішності.

ГОРМОНИ

Гінекомастія у обох статей головним чином відбувається через гормональні збої, при чому у чоловіків проходить складніше і носить більш важкі наслідки, наприклад, може призвести до раку грудей через переродження клітин в злоякісні. Зазвичай лікарем пропонується оперативне лікування.

ПРИЧИНИ ОПЕРАЦІЇ

Як правило, гінекомастія починає лікуватися у терапевта, у більш вузьких фахівців. Однак перехід до хірургічного втручання для повного одужання також частий варіант. Ряд спеціалістів, взагалі вважають, що операція може бути лише одним варіантом одужання. Потреба в хірургічній операції викликається цілою низкою чинників:


• Відсутність видимих результатів при використанні терапевтичних методів.


• Нездужання йде тривалий час (понад 12 місяців).


• Значний обсяг бюста.


• Існування припухлості.


• Психологічні незручності пацієнта, особливо у весняно-літній період.


• Добре виявляється косметична вада, яку видно як у чоловіків, так і жінок.


Можливі й інші індивідуальні причини, пов'язані з фізіологією, психікою, ускладненнями. У будь-якому випадку рішення про операцію повинні приймати кілька фахівців.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Зрозуміло, не всі пацієнти можуть бути допущені до хірургічної операції за станом здоров'я. Лікуючий лікар визначає, чи може конкретний хворий бути прооперований:


• Може бути дозволено чоловікам, маса яких не перевищує норми.


• Не існує гострих хронічних хвороб внутрішніх органів.


• Загальний рівень здоров'я дозволяє оперуватися.


Можуть бути й інші протипоказання, пов'язані з конкретною людиною.

ПІДГОТОВКА

Коли проблема операції стає істотною необхідністю, пацієнту треба буде пройти кілька передопераційних стадій:


• Порадитися з лікарями про хід, характер і наслідки операції (список фахівців, в тому числі лікуючого хірурга можна дізнатися в лікарні).


• Здати аналіз крові (точний список аналізів потрібно дізнатися у лікаря), УЗД грудей, при необхідності інші процедури.


• Ліквідувати причини, які сприяли появі недуга (відмова від різного роду медикаментів, шкідливих звичок, рясного жирного харчування і т.п.).

ТИПИ ХІРУРГІЧНОГО ВТРУЧАННЯ

Одужання після гінекомастії завдяки хірургічній операції може піти декількома шляхами. Операція, в залежності від характеру хвороби і специфіки організму пацієнта, може бути декількох типів:


• Проста. В процесі операції йде видалення не тільки матеріалу молочної залози, але і інших елементів грудей. В останні роки подібна операція проводиться досить рідко, так як в результаті веде до появи косметичної вади, яка шкодить красі грудей представників обох статей.


• Підшкірна. Речовина молочної залози поступово забирається через розріз навколо ареоли (місця навколо соска). Подібний розріз грудей дає можливість охайно створити кишеньку для установки протеза, отже, операція дозволяє домогтися невеликої кровотечі в ході і після хірургічного втручання. Може проводиться одночасно з ліпосакцією.


• Ендоскопічна. Як правило, подібна операція проводиться у чоловіків, що володіють грудьми малого обсягу. Здійснюється вона за допомогою ендоскопа.

ТИП ГИНЕКОМАСТІЇ

Вже при перерахуванні операцій зрозуміло, що характер хірургічного втручання залежить від конкретного типу гінекомастії і обсягу молочної залози. Зокрема, є такі тенденції:


• Змішана гінекомастія. Коли у чоловіків існує великий обсяг жиру в районі грудей, хірургічна операція йде паралельно з ліпосакцією. Хірурги оперують під наркозом, і хворий одну добу перебуває в лікарні.


• Справжня гінекомастія. Коли бюст невеликого обсягу, існує варіант хірургічного втручання, при якому операція йде під місцевим наркозом, без необхідності знаходиться в стаціонері.


• Хибна гінекомастія. При наростанні зайвих об’ємів жиру на грудях проводиться ліпосакція. Як правило, при операції такого роду використовується загальний наркоз. Іншим варіантом може бути ліпектомія, при якій деяка частина жирового матеріалу залишається на старому місці для демонстрації обрисів накачаних м'язів грудей.


При гінекомастії  надмірно значних обсягів (всі типи) з проведенням операції з'являється небезпека відвисання шкіри, в подібних випадках потрібна підтяжка ділянки шкіри з одночасним скороченням соска.

РЕАБІЛІТАЦІЯ

При нормально проведеній операції по ліквідації хвороби на грудях чоловіки мають нормальній психологічний стан. Фізична сутність організму набирає чоловічі обриси. Єдине, що може заважати деякий час – незначні болі в районі грудей. Послабити ці почуття допоможуть знеболюючі ліки.


Після операції, хворий, як правило, буде відпущений додому. Однак йому потрібно регулярно приходити до лікаря на прийом. Не варто нервувати, коли оперована область здується. При такій операції це нормальна реакція. Але все рівно, треба бути обережним, не здійснювати квапливих і рвучких рухів.


Цілодобово пацієнт не повинен знімати компресійну білизну – це головна умова для забезпечення позитивних підсумків операції. Як правило, шви будуть видалені приблизно через два тижні після хірургічної операції. Весь реабілітаційний період проходить в межах одного місяця.