Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Гіпоспадія та епіспадія

Гіпоспадія та епіспадія

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВАД РОЗВИТКУ СЕЧОВИВІДНОГО КАНАЛУ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Хірургічна корекція гіпоспадії та епіспадії проводиться відповідно до сучасних стандартів і технік, прийнятих в Європі та США.
  • Використовується шовний матеріал та інструментарій провідних виробників світу.
  • Операції будь-якої складності виконує Устенко Генадій Миколайович, досвідчений дитячий уролог, який проходив спеціалізацію з дитячої урології в Альбертському  університеті (Едмонтон, Канада), курс пластичної урології в Центрі урогенітальної пластичної хірургії (Белград, Сербія), захистив кандидатську дисертацію на тему: «Оптимізація одноетапного хірургічного лікування гіпоспадії у дітей».


Гіпоспадія та епіспадія – це вроджені вади розвитку сечовидільного каналу. Гіпоспадія зустрічається у 1-ого з 200 хлопчиків. Епіспадія – більш рідкісне захворювання, яке діагностується у 1-ого з 117 тис. хлопчиків та 1-єї з 484 тис. дівчаток. В більшості випадків вади виявляють у дитини незабаром після народження.


У випадку гіпоспадії отвір сечовидільного каналу розташований не на верхівці пеніса, а зміщений по нижній поверхні члена до його основи або навіть промежини. При епіспадії передня стінка сечовидільного каналу розщеплена, а його отвір зміщений в бік живота.

ФОРМИ І СИМПТОМИ ГІПОСПАДІЇ

Гіпоспадія може мати різні форми. Найбільш проста з них – головчата гіпоспадія, при якій отвір сечовидільного каналу знаходиться на голівці, але трохи зміщений до її основи. При вінчатій формі уретра відкривається в області вінчика головки, а при стовбуровій – на стовбурі члена.


Найбільш складні форми для хірургічного усунення вади – калиткова і промежинна, при яких зовнішній отвір сечовидільного каналу розташовано в області калитки (мошонки) або промежини відповідно.


Додатковими ознаками гіпоспадії є ненормальний напрям струменю при сечовипусканні, крайня плоть у вигляді «капюшона», яка покриває тільки верхню половину головки, викривлення статевого члена. Чим далі розташований отвір сечовидільного каналу від головки, тим більше виражено викривлення члена.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГІПОСПАДІЇ:

  • гормональний дисбаланс в організмі матері в період формування у плода зовнішніх статевих органів (6-12 тиждень вагітності),
  • вплив екзогенних і ендогенних факторів на ранніх строках вагітності,
  • спостерігається спадкова схильність.


Інколи гіпоспадія супроводжується іншими вадами розвитку. У хлопчиків з гіпоспадією спостерігається крипторхізм (неопущення яєчка в калитку), гідроцеле (водянка яєчка), аномалії верхніх сечових шляхів.

ЛІКУВАННЯ ГІПОСПАДІЇ

Гіпоспадія потребує оперативного лікування, при якому відновлюється нормальна анатомія статевого члена. Це дає можливість хлопчику нормально мочитись стоячи, усуває складнощі, що виникають у дорослому віці зі статевим життям, косметичні та психологічні проблеми.

Хірургічне лікування гіпоспадії передбачає:

  • випрямлення статевого члена;
  • формування сечовидільного каналу з виведенням його зовнішнього отвору в центрі головки.


Для пластики уретри використовуються місцеві тканини статевого члена (тому недоцільно робити обрізання у хлопчиків з гіпоспадією до хірургічного втручання), а при нестачі пластичного матеріалу – вільний клапоть слизової оболонки губи або щоки. Тривалість операції залежить від форми гіпоспадії і складає 1-3 години, вона проводиться під загальним наркозом.


В складних випадках може знадобитись декілька операцій. Під час втручання в статевий міхур пункційно встановлюється катетер, який відводить сечу в післяопераційному періоді, а також уретральний стент (силіконова трубка, на якій формують неоуретру), що забезпечує загоєння тканин.


Найкращий вік для хірургічного лікування гіпоспадії – 10-18 місяців. Інколи перед операцією попередньо проводиться курс гормональної терапії, метою якої є збільшення розмірів кавернозних тіл і кількості шкірнопластичного матеріалу.


Операція, виконана у вказаний строк, легше переноситься дитиною і не залишає спогадів про проведене лікування. При необхідності хірургічне втручання може бути зроблено в будь-якому віці, в тому числі, у дорослих чоловіків.


В більшості випадків, операція проходить успішно, відновлюється зовнішній вигляд і функції пеніса. Інколи може виникати свищ (отвір) в сформованій неоуретрі або її рубцеве звуження, яке ускладнює сечовипускання.


Для лікування ускладнень проводиться додаткове хірургічне втручання. Ушивання свища – мінімальна за об’ємом операція, а рубцевий стеноз уретри можна усунути ендоскопічними методами.

СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ ЕПІСПАДІЇ

У хлопчиків з епіспадією член зазвичай короткий, широкий і загнутий нагору. В залежності від розташування отвору сечовидільного каналу розрізняють головчату, стовбурову, лобкову та тотальну форму (повне розщеплення сечовидільного каналу та сфінктера сечового міхура).


Тотальна епіспадія – це найтяжча форма, яка завжди супроводжується нетриманням сечі. Вона межує з екстрофією сечового міхура, при якій відсутня передня стінка сечового міхура і прилегла до неї частина стінки черевної порожнини.


У дівчаток епіспадія супроводжується розщепленням клітора і незрощенням статевих губ. Більшість з них страждають на нетримання сечі. Як у хлопчиків, так і у дівчаток спостерігається розходження лонних кісток.


Лікування епіспадії – хірургічне. Оптимальний вік для його проведення подібний до строків корекції гіпоспадії. У хлопчиків виконується випрямлення статевого члена і подовження сечовидільного каналу до головки.


У дівчаток реконструкція передбачає зведення клітору і переміщення уретри в правильне положення. При необхідності у дітей обох статей виконується пластика шийки сечового міхура з формуванням сфінктера сечового міхура для усунення нетримання сечі.


Якщо ваша дитина народилася з вадами розвитку сечовидільного каналу, звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг»! Запишіться на прийом за номером:

(044) 521 30 03