Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Кольпоскопія

Кольпоскопія

Кольпоскопія – важлива складова консультації лікаря-гінеколога. Це огляд піхви та шийки матки під збільшенням. Кольпоскоп представляє собою спеціальний бінокулярний мікроскоп на пересувній стійці. Оптична система прибору має додаткові світлофільтри для більш чіткої оцінки стану слизової шийки матки.


Кольпоскопія проводиться щорічно всім жінкам. Вона необхідна для виявлення підозрілих ділянок на поверхні шийки матки, які можуть бути дисплазією або раком шийки матки. Також під час кольпоскопії виявляють кондиломи, ерозії, ектопію циліндричного епітелію, атрофії, поліпи, ендометріозні осередки та інше. 


Кольпоскопію бажано робити в перші декілька днів після закінчення менструації. В особливій підготовці до процедури немає потреби. Але протягом 24 годин перед кольпоскопією необхідно утриматися від статевого життя і не використовувати вагінальні креми, свічки і т.п.

Кольпоскопія
Кольпоскопія

Для жінки кольпоскопія по відчуттям нічим не відрізняється від звичайного огляду. Лікар вводить у піхву гінекологічний розширювач («дзеркало»). Тампоном видаляються всі виділення. Окуляри кольпоскопа розміщують на відстані 10-15 см від входу в піхву. 


Лікар розглядає шийку матки при різному збільшенні. Зображення кольпоскопа виводиться на монітор, тому при бажанні пацієнтка може побачити стан своєї шийки матки. Лікар моє можливість зробити фотознімки, які в подальшому допомагають оцінити ефективність лікування захворювання шийки матки. 


Наступний етап передбачає обробку шийки матки спеціальними розчинами. Це називається розширеною кольпоскопією (на відміну від простої). Спочатку до шийки матки притискають тампон, змочений 3% оцтовою кислотою. Під впливом розчину патологічні ділянки епітелію стають білими. 


Далі проводиться так звана проба Шиллера. Поверхню шийки матки змазують тампоном, змоченим водним розчином йоду. Багатошаровий плоский епітелій, який в нормі покриває шийку матки, при контакті з йодом стає темно-коричневим. Патологічні ділянки йодом не зафарбовуються і виглядають як світло-жовті або білі плями (йод-негативні зони). 

Розширена кольпоскопія
Розширена кольпоскопія

Протягом 1-3 днів після проведення кольпоскопії можуть спостерігатися коричневі виділення. Не лякайтесь, це виходять залишки йоду. Після процедури можна використати гігієнічну прокладку, щоб не забруднити нижню білизну. 


Кожна жінка, якщо вона турбується про своє здоров’я, повинна щорічно відвідувати лікаря-гінеколога для профілактичного огляду з проведенням кольпоскопії та ПАП-тесту (мазок на онкоцитологію). Рак шийки матки входить в п’ятірку найбільш розповсюджених онкологічних захворювань у жінок. Захистіть себе від небезпечних захворювань, запишіться на комплексну консультацію лікаря-гінеколога в Центрі здоров’я жінки Універсальної клініки «Оберіг». Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03