Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Крипторхізм

Крипторхізм

Крипторхізм - аномалія опущення яєчок або, іншими словами, стан, коли яєчка знаходяться поза мошонкою. Небезпека крипторхізму - в зростаючому з віком ризику безпліддя, і ризику розвитку раку яєчка.


Як і коли яєчка опускаються в мошонку?


Протягом 8 місяців внутрішньоутробного розвитку яєчка переміщуються з черевної порожнини через паховий канал передньої черевної стінки в мошонку, де вони повинні знаходитися постійно. Неопущенне яєчко може залишатися в черевній порожнині або зупинитися на будь-якій ділянці шляху в мошонку, а також відхилятися від нормального шляху, опиняючись в поверхневій кишені пахового каналу, в області промежини або у верхній частині стегна.


Крипторхізм спостерігається приблизно у 30% недоношених хлопчиків і 3% доношених. У 80% випадків яєчка опускаються в мошонку без операції протягом першого року життя. Тому до 1 року операції можуть бути показані лише при високому положенні яєчок (у черевній порожнині) і відсутності їх руху з плином часу в бік мошонки.


Діагноз крипторхізму ставиться зазвичай відразу після народження. Іноді відсутність яєчок у мошонці видно при УЗД ще до настання пологів. Якщо одне яєчко не опустилося, то мошонка виглядає несиметричною. Неопущенне яєчко може промацуватися в паховій області (пальповане яєчко), може відхилитися убік (ектопія яєчка). Якщо яєчко не можна промацати, воно може бути розташоване в животі (абдомінальний крипторхізм) або бути відсутнім (монорхизм зустрічається в 5% спостережень). Вроджена відсутність яєчка може бути результатом аномалії судин або внутрішньоутробного перекруту яєчка. Встановити наявність яєчка в мошонці допомагає ретельне ультразвукове дослідження (УЗД).


Лікування крипторхізму


При складних формах крипторхізму, коли яєчка не промацуються (абдомінальна форма крипторхізму), операція виконується як правило із застосуванням лапароскопії та може виконуватися в 2 етапи з проміжком в 2 роки. Лапароскопія дозволяє добре виділити яєчко і підготувати його для низведення в мошонку або видалити нерозвинене яєчко.


Універсальна клініка «Оберіг» має всі умови для проведення таких операцій лапароскопічно, з мінімальним травмування дитини! Телефонуйте:

(044) 521 30 03