Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Мінімально інвазивна стабілізація хребта

Мінімально інвазивна стабілізація хребта

Сучасні технології хірургії хребта дозволяють встановлювати стабілізуючі конструкції мінімально інвазивно з використанням перкутанних (крізьшкірних) технік. При такому підході не проводиться розріз шкіри, відповідно немає крововтрати, знижується ризик ускладнень, значно менше виражений больовий синдром після операції, швидше проходить відновлення (реабілітаційний період), скорочується час перебування пацієнтів у стаціонарі.


Шурупи підводяться до хребців через невеликі проколи шкіри під контролем мобільного цифрового рентгенівського апарату і вкручуються в ніжки дуг хребців (транспедикулярно). Вертикальні стержні (два), що скріплюють хребці, також через невеликі проколи шкіри проводяться уздовж хребта через головки шурупів і фіксуються до них гайками (див. рис.).

До операції (ліворуч) і після (праворуч)
До операції (ліворуч) і після (праворуч)

Показання даної мінімально інвазивної операції (транспедикулярної фіксації) наступні:

  1. Переломи хребта.
  2. Нестабільність хребта на тлі дегенеративно-дистрофічного процесу (остеохондрозу).
  3. Зміщення хребців (спондилолістез) 1-2 ступеня (поперековий рівень).
  4. Стеноз (звуження) хребетного каналу на поперековому рівні.
  5. Хронічні болі в попереку (в нижній частині спини) при остеохондрозі хребта (дегенеративно-дистрофічні процесі).


На знімках приклад застосування мінімально інвазивної стабілізації хребта в Клініці «Оберіг» у хворого з нестабільним переломом першого поперекового хребця на тлі анкілозируючого спондиліту (хвороби Бехтєрева).


Хворому було дозволено вставати на наступний день після операції. На 2-у добу після операції виписаний додому. Больовий синдром в післяопераційному періоді контролювався тільки прийомом знеболюючих таблеток.