Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Внутрішньошлунковий балон

Внутрішньошлунковий балон

Більшості людей за допомогою самої дієти нечасто вдається на тривалий час змінити режим харчування. Багато хто перебуває в замкнутому колі — то худнучи, то знову набираючи зайву вагу, вони кидаються від однієї дієти до іншої («ефект маятника»). Насправді більшості людей просто не під силу тривалий час дотримуватися суворого режиму дієти, особливо коли дієтична їжа виглядає не надто апетитно.


Установка внутрішньошлункового балона є спеціальним методом зниження ваги для людей, які хочуть схуднути, але не хочуть застосовувати хірургічних втручань, або яким такі втручання протипоказані.


Установка внутрішньошлункового балона — це один з малоінвазивних методів зниження маси тіла, який широко використовується у світі. Внутрішньошлунковий балон BIB™ (виробництва компанії «Аллерган», США) — професійна система з багаторічним досвідом успішного застосування в усьому світі, яка допоможе Вам контролювати свою вагу без медикаментів і хірургічного втручання.


Внутрішньошлунковий балон, установлений у шлунок і заповнений рідиною, займаючи частину об’єму шлунка, дає Вам відчуття ситості, зменшуючи таким чином апетит. Застосування балона супроводжується програмою зі зниження ваги під наглядом лікарів і дієтологів. Балон є не лише засобом зниження ваги, але й «навчальним інструментом», що дозволяє змінити стереотип харчової поведінки, режим харчування і кількість спожитої їжі, виробити звичку правильно харчуватися і продовжувати зниження ваги після видалення балона.


Внутрішньошлунковий балон BIB™ («Аллерган», США) — це м’який безшовний наповнений фізіологічним розчином силіконовий балон, який вводять у шлунок на шість місяців. Балон частково заповнює Ваш шлунок, викликаючи відчуття ситості. Крім цього, він не тільки знижує відчуття голоду, але й дозволяє насититися меншою кількістю їжі.


Методику лікування за допомогою внутрішньошлункового балона застосовують у хворих з індексом маси тіла (ІМТ) більше 30 кг/м2 старших 18 років, коли існують медичні чи соціально зумовлені показання до зниження маси тіла, а хірургічне лікування або передчасне, або потрібна підготовка надважких хворих до основного хірургічного етапу лікування. Крім того, методику застосування внутрішньошлункового балона рекомендують для підготовки пацієнтів із надмірною масою тіла до операцій зі штучним кровообігом, артропластики і протезування суглобів, пластичних, гінекологічних й інших втручань у тих випадках, коли ожиріння ускладнює проведення подібних операцій.


Протипоказаннями до установки внутрішньошлункового балона є ерозії й виразки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, перенесені операції на шлунку, грижі стравохідного отвору діафрагми значних розмірів, вагітність, прийом антикоагулянтів, стероїдів і нестероїдних протизапальних препаратів, наркотична й алкогольна залежність, цироз печінки, виражені порушення психіки.


Балон вводять у шлунок через рот під час ендоскопічного дослідження. Його можна проводити при седації (введенні заспокійливих препаратів) і місцевому знеболюванні або під наркозом. Вибір методу знеболювання залежить від бажання хворого і стану його здоров’я, наявності супутніх захворювань. Після контролю стану шлунка ендоскопом, у шлунок уводять порожній балон на кінці трубки діаметром 6-8 мм і заповнюють фізіологічним розчином до необхідного об’єму (400–700 мл). Саме вага розчину дозволяє пацієнтові відчувати присутність балона усередині шлунка і мати відчуття ситості. Коли балон наповнений, трубку, через яку відбувається заповнення, витягають через рот.


Вилучають балон через 6 місяців. Цю процедуру проводять під наркозом. Через рот у шлунок вводять спеціальний катетер і з балона видаляють фізіологічний розчин. Порожній балон потім витягають через рот за допомогою спеціального інструмента. Пацієнт після процедури може повернутися додому вже через декілька годин.

КОРЕКЦІЯ ВАГИ ЗА ДОПОМОГОЮ ВНУТРІШНЬОШЛУНКОВОГО БАЛОНА МАЄ РЯД ПЕВНИХ ПЕРЕВАГ У ПОРІВНЯННІ ЗІ ЗВИЧНИМИ ДІЄТАМИ І ПРОГРАМАМИ СХУДНЕННЯ

  • Пацієнт має відчуття наповненості шлунка (ситості) вже при прийомі невеликої кількості їжі.
  • Пацієнт засвоює принципи, необхідні для підтримання ваги на оптимальному рівні, змінює свій режим і характер харчування.
  • Він може оцінити переваги нехірургічного і немедикаментозного методу лікування.
  • Застосування балона як етапу для підготовки хірургічного втручання дозволяє знизити ризик і вибрати оптимальний для конкретного пацієнта тип хірургічного втручання.


Результат лікування за допомогою балона залежить, насамперед, від пацієнта. Він повинен налаштуватися на серйозне лікування протягом декількох місяців, обмежити свій раціон, переглянути склад їжі, зменшивши відсоток в ній жирів і вуглеводів, переглянути свій режим фізичних навантажень, звички, що приводять до збільшення ваги. Пацієнт, що розраховує тільки на те, що за нього все зробить балон, отримає результат гірший, ніж той, хто буде працювати над собою під час всього періоду лікування.


Лікування за допомогою внутрішньошлункового балона більшість пацієнтів переносять легко і майже не відчувають балон під час терапії. Пацієнти живуть звичним життям, можуть займатися фізичними вправами. Разом з тим, у перші 2-4 дні після установки балона більшість пацієнтів турбує нудота, іноді блювання, печія, слинотеча, важкість у шлунку, тупий біль. Цей стан пов’язаний з реакцією шлунка на присутність стороннього тіла в ньому. На цей період лікар призначить Вам лікарські препарати (Мотиліум, Но-шпа чи Дуспаталін). Через якийсь час шлунок адаптується до балона, і вказані симптоми зникають.


Протягом першого місяця перебування балона в шлунку, а іноді й протягом усього періоду лікування пацієнт щодня приймає препарат, що знижує секрецію шлунка (це ліки з групи інгібіторів протонної помпи — омепразол чи лансопразол). Це необхідно робити для попередження запалення й виразок у шлунку.


Незважаючи на те, що застосування внутрішньошлункових балонів є одним із найбезпечніших методів лікування, повністю гарантувати відсутність ускладнень неможливо. У рідкісних випадках може спостерігатися непереносимість лікування, що проявляється нудотою, частим блюванням, неможливістю прийому їжі. При непереносимості лікування можливе дострокове видалення балона.


У деяких пацієнтів може розвинутися загострення гастриту та виразкової хвороби шлунка під час перебування в ньому балона. Саме для запобігання цим ускладненням пацієнт щодня повинен приймати препарат, що знижує секрецію шлунка, а також уникати надмірного переповнення шлунка під час їжі — необхідно припиняти прийом їжі при перших ознаках насичення.


Вкрай рідко (1 на 1000 випадків) можлива розгерметизація балона в шлунку і самостійний його вихід природним шляхом. Ознакою розгерметизації є поява в сечі блакитного або зеленуватого відтінку, зумовленого додаванням спеціального барвника в рідину, якою заповнюють балон. При цьому пацієнту слід негайно звернутися до лікаря.


Таким чином, застосовуючи внутрішньошлунковий балон, Ви можете легко й ефективно покращити фігуру, підправити здоров’я і зробити своє життя щасливішим. Телефонуйте:

(044) 521 30 03