Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Мігрень

Мігрень

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Досвідчені висококваліфіковані лікарі-неврологи, які підбирають індивідуальний план лікування для кожного пацієнта в залежності від особливостей перебігу захворювання.
  • Клініка має всі необхідні інструментальні можливості для диференційної діагностики головного болю та мігрені – КТ, МРТ, ЕЕГ, УЗДГ, ЕМГ.


Мігрень – це захворювання, яке супроводжується сильним, пульсуючим головним болем. Мігрень в три рази частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Напади мігрені зазвичай вперше з’являються в молодому віці. Вони тривають від 4 до 72 годин. Під час нападу людина стає непрацездатною через сильний біль.


Причини мігрені наразі до кінця не визначені, однак багато механізмів є добре вивченими. Можна сказати, що захворювання пов’язано з порушеннями регуляції тонусу судин головного мозку. Існує генетична схильність до мігрені. У 90% пацієнтів близькі родичі також страждають від цього захворювання.

СИМПТОМИ МІГРЕНІ

У 60-70% пацієнтів біль охоплює тільки одну половину голови. Напад може тривати від декількох годин до 3 діб. Частота нападів буває різною. Зазвичай мігрень атакує 2-4 рази в місяць. Але деякі люди страждають головним болем декілька разів на тиждень, а інші – 1-2 рази на рік.


Біль наростає поступово протягом декількох хвилин або годин, після чого так само відступає. В легких випадках людина відчуває тупий і постійний біль, у важких – біль стає гострим, пульсуючим, нагадуючи удари ножа.


Яскраве світло, шум і різкі запахи погіршують стан пацієнта. Біль посилюється при фізичній активності і швидких рухах голови. Людина, яка страждає на мігрень, прагне прилягти в темній, тихій кімнаті. Інколи мігрень супроводжується нудотою і блюванням. Невелика кількість пацієнтів також скаржиться на закладеність носа, сльозотечу.


Симптоми мігрені можуть викликати сильні страждання, але після закінчення вони не чинять впливу на загальний стан здоров’я і не мають негативних наслідків. Існує багато різновидів мігрені і мігреноподібних головних болів.

МІГРЕНЬ З АУРОЮ

Близько чверті пацієнтів мають ряд симптомів, які передують настанню нападу. Це явище називається аурою. Людина може бачити спалахи, яскраві плями, зигзагоподібні лінії, а також мати інші порушення зору. Ще один прояв аури – оніміння або поколювання в пальцях однієї руки, губах, язику і нижній частині обличчя, дзвін у вухах, зміни сприйняття смаків, запахів і доторків.


Аура може бути причиною тимчасової м’язової слабкості і ускладнення мови. Ці симптоми можуть сильно налякати людину. Аура зазвичай триває 5-20 хвилин і рідко перевищує 60 хвилин. Головний біль виникає незабаром після закінчення аури.


У деяких пацієнтів також спостерігається продромальна (початкова) і постдромальна (заключна) фаза нападу мігрені. Продромальний період може починатися за дві доби до аури і болю. Людина відчуває втому, дратівливість, зниження концентрації уваги. Для постдромальної фази характерно відчуття розбитості, «відголоски» головного болю.

ТРИГЕРИ МІГРЕНІ

Деякі фактори здатні запустити напад мігрені. У кожного пацієнта свій перелік тригерів. Це може бути стрес, втома, недосипання, голод, переміна погоди. Мігрень у жінок часто пов’язана з коливанням рівнів гормонів і може проявлятися перед і під час менструацій, а також на фоні прийому протизаплідних таблеток.


Напад може бути викликаний деякими продуктами – витриманими сирами, вином, ковбасами та ін.., а також лікарськими препаратами (нітрогліцерин, естрогени, гідралазин), сильними запахами і тютюновим димом. Пацієнтам, які страждають від частих або сильних нападів мігрені, радять вести щоденник головного болю протягом місяця, щоб визначити свої тригери.

ДІАГНОСТИКА МІГРЕНІ

Для постановки діагнозу «мігрень» достатньо огляду лікаря-невролога. Інструментальні дослідження, такі як КТ або МРТ, призначаються тільки при підозрі на інші причини головного болю.

ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ

Схема лікування мігрені залежить від частоти, сили і симптомів головного болю. Під час нападів використовують знеболювальні препарати. Бажано їх приймати при перших ознаках мігрені – як тільки почалася аура або біль. Як супутня терапія, використовуються протиблювотні засоби.


При слабких нападах рекомендується аспірин, ацетамінофен, нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен, індометацин або напроксен. Для підсилення ефективності лікування мігрені препарати часто містять кофеїн. Приймати знеболювальні препарати потрібно з обережністю.


Занадто часте використання (більше 2-3 разів на тиждень) може привести до розвитку головного болю, пов’язаного з медикаментами, який позначається терміном «абузусний головний біль». Протизапальні нестероїдні препарати і аспірин не можна використовувати при гастриті, виразковій хворобі, нирковій недостатності, кровотечах.


Якщо традиційні знеболювальні не допомагають, лікар призначає ліки, прицільно направлені на мігрень – триптани. Найбільш поширений препарат цього класу медикаментів – суматриптан, який представлений у вигляді таблеток, назального спрею і розчину для ін’єкцій.


У важких випадках (більше 4 нападів на місяць або напад довше 12 годин) може бути рекомендована превентивна терапія. Ліки приймаються постійно з метою зменшення частоти і сили нападів. Це можуть бути бета-блокатори, антидепресанти, протисудомні препарати, блокатори кальцієвих каналів.


Якщо ви страждаєте на напади мігрені, запишіться на прийом до лікаря-невролога в Універсальній клініці «Оберіг» за номером:

(044) 521 30 03

 

Вам підберуть ефективне лікування, яке поверне вас до повноцінного життя без головного болю.