Эндоскопическая резекция слизистой оболочки кишечника по поводу колоректальной неоплазии

Эндоскопическая резекция слизистой оболочки кишечника по поводу колоректальной неоплазии

Лікар-ендоскопіст
Кандидат медичних наук
Завідувач відділенням ендоскопії
та малоінвазивної хірургії
28 років медичного стажу

В останні десятиріччя в структурі онкологічної захворюваності відзначають тенденцію до збільшення частки колоректального раку (КРР), який у більшості хворих діагностують пізно, коли можливості ефективного лікування обмежені. Проблема ранньої діагностики КРР надзвичайно актуальна. Досить інформативними є сучасні ендоскопічні методи, які дозволяють діагностувати КРР у ранніх стадіях і передракові захворювання товстої кишки.

Для діагностики використовують методи колоноскопії (КС), хромоскопії (з застосуванням метиленового синього, індигокарміну, оцтової кислоти, генціанового фіолетового), ендоскопії з збільшенням, дослідження у вузькому спектрі: Olympus Narrow Band Imaging (NBI), Fuji Intelligent Chromo Endoscopy (FICE), Pentax i—SCAN. Своєчасна діагностика колоректальної неоплазії дозволяє радикальне хірургічне втручання виконати у мінімальному обсязі, зокрема, ендоскопічну резекцію слизової оболонки кишечнику.

В даній роботі проаналізовані результати ендоскопічної резекцій слизової оболонки кишечнику з приводу колоректальної неоплазії. Видалені 148 колоректальних новоутворень у 116 пацієнтів. Операцію виконували з введенням у підслизову основу розчину адреналіну з індигокарміном і петльовою резекцією. Ендоскопічна резекція слизової оболонки з патологічним утворенням є безпечним і ефективним методом лікування колоректальної неоплазії.

Читати статтю

Відгуки про фахівця

Спасибі величезне Владиславу Олександровичу за проведену операцію, так само величезне спасибі за обстеження, яке допомогло встановити причину моєї хвороби, я зробила в Лондоні 2 даремні операції, і тільки на Україні мені допомогли. Величезне спасибі всій команді, медперсоналу денного стаціонару, і Інні Борисівні за терпіння і гарне обслуговування.

Тетяна