4 кроки назустріч здоровому сну

Чи відомо вам, що в основі здорового сну та гарного відпочинку лежать правильні звички?

Ситуація знайома багатьом: прокидаєшся о 3 годині ночі і розумієш, що заснути буде дуже непросто. Тут підключається паніка, яка диктує свої правила - вранці на роботу, а ти все ще дивишся в стелю та сподіваєшся заснути. Схоже, що ранок наступного дня може бути складним…

Безсоння

Те, що ви відчуваєте, називається безсонням. Його можуть викликати деякі хронічні захворювання, але якщо складність зі сном не пов'язана з проблемами зі здоров'ям, є кілька методів для боротьби з цією недугою:

  • Припиніть дивитися на годинник. Постійний лік часу тільки збільшує ваше хвилювання.
  • Постарайтеся максимально розслабитися, щоб заснути.

Для цього можна виконати просту вправу: почніть з кінчиків пальців - напружте їх на 5 секунд, потім розслабте. Повторіть для всіх груп м'язів.

  • Якщо через 20 хвилин ви все ще не можете заснути - вибирайтеся з ліжка, інакше ваше ліжко перетворитися на місце, яке асоціюється з поганим сном.
  • Займіться чимось нецікавим, напевно у вас знайдуться нецікаві книги, від яких так і тягне на сон. Як тільки ви почнете відчувати себе сонним, швидше повертайтесь у ліжко.

Крім того, існує ряд корисних звичок, які допоможуть нормалізувати Ваш сон:

  • Дотримуйтеся графіка сну. Навіть на вихідних намагайтеся прокидатися в той самий час, що і по буднях.
  • Уникайте перед сном напоїв, які містять кофеїн.
  • Припиняйте займатися складною розумовою діяльністю за годину до сну. Перейдіть на спокійні і розслаблюючі справи.
  • Використовуйте свою постіль для сну. Не варто забувати про те, що ліжко - це не місце для перегляду телевізора або роботи. Звикаючи до роботи в ліжку, ви автоматично викреслюєте спальню зі списку місць для відпочинку.

Іноді безсоння може бути наслідком стресу або депресії, в цьому випадку рекомендуємо вам звернутися до Центру психосоматики та депресій для консультації психоневролога, який допоможе визначити справжню причину того чи іншого захворювання і знайти шляхи вирішення проблем.

Направлення:
Психотерапія
Відділення:
Центр психосоматики та депресій
Теги:
Маляров Сергій Олександрович