• Головна
  • Блог
  • Врода, що не знає перешкод. Історія щасливої пацієнтки клініки «Оберіг»

Врода, що не знає перешкод. Історія щасливої пацієнтки клініки «Оберіг»

Лікарі Універсальної клініки «Оберіг» щодня мають справу зі складними медичними випадками, кожен з них міг би розказати не одну історію хвороби, що шокує та дивує одночасно. Зазвичай такі історії лишаються медичною таємницею, іноді на їх основі створюють сценарії популярних серіалів на медичну тематику.

Сьогодні ми поділимося з вами історією юної пацієнтки Валерії, яка сама попросила розказати її. Вона зробила це, сподіваючись, що зможе показати, як важливо завжди зберігати надію людям, які втомилися боротись за здоров’я.

Почала історію Вікторія, мама пацієнтки, чиїй мудрості та силі можна хіба що позаздрити. 17 років тому вона народила гарненьку дівчинку, дитину очікувану та кохану. Дівчинка мала надзвичайно гарні риси обличчя: великі виразні очі та пухкі губи. Єдиною вадою була невелика кавернозна гемангіома (вроджена синьо-рожева цятка) на кінчику носа.

Лікарі одразу направили дитину пройти курс кріодеструкції (обробка гемангіоми рідким азотом), чомусь не згадавши про те, що такі вроджені вади, як гемангіома, часто з віком минають, а такі агресивні методи втручання, як кріодеструкція, можуть бути надзвичайно шкідливими для новонароджених. Процедуру повторили двічі: в 1 та 2 місяці. Протягом трьох тижнів, коли зійшла кірка, було видно, що результату немає і тепер вже дитину направляють в обласну лікарню (відділення щелепно-лицьової хірургії). Там лікарі практично кричать матері про необхідність термінової операції.

У віці трьох місяців дитина переносить свою першу операцію. Хірурги прошивають ніс швами Крогіуса в комбінації зі склерозуючою терапією (вводять спирт в судини), в результаті чого кінчик носа поступово чорніє та відпадає. У віці 1 року дитина вже перенесла 3 пластичні операції під загальним наркозом, під час яких їй намагалися врятувати форму носа. Проте результат був негативним – фактично частина носа була деформована, одна ніздря – повністю відсутня. Довелося чекати, коли дитині виповниться 17 років, повністю сформується обличчя і стануть доступними засоби реконструктивної хірургії. А до цього часу мати робила все від неї залежне для того, щоб завадити розвитку психологічних комплексів маленької дівчинки.

Валерія в 13 років, не зважаючи на вади зовнішності, стала фотомоделлю, адже мала для цього всі дані. Мати завжди записувала її в різні колективи: курси малювання, дитячі табори відпочинку, усі можливі дитячі свята. Згодом, лікарі питатимуть Валерію, як вона жила весь цей час…Дівчинка відповідала, що жила як всі звичайні діти. І не зізнавалась, що з нетерпінням чекала, коли, завдяки професійній допомозі лікарів, зможе додати у власне портфоліо портретні фотографії.

Знайти професійних хірургів, компетентних для вирішення проблем такої складності, виявилось дуже непросто. На Вікторію з дочкою чекали числені відмови українських та російських пластичних хірургів. Дехто просто розводив руками, деякі з них готові були зробити незначну корекцію, проте повернути дитині ніс ніхто не брався. Мати навіть подала заявку на участь у спеціалізованому телевізійному проекті за участю відомого іспанського пластичного хірурга, проте навіть він не взяв на себе таку відповідальність.

Валерія до пластичної операції, рінопластики
Валерія до рінопластики

Крім того, і мамі, і дочці заважав попередній негативний досвід спілкування з горе-спеціалістами, що своїми необачними порадами фактично скалічили немовля. Проте мама не опускала руки, намагаючись завадити минулому стати на дорозі щасливого майбутнього Валерії.

Нарешті сім’я отримала згоду на проведення потрібної операції від відомого лікаря – пластичного хірурга Дмитра Володимировича Слоссера, керівника Центру пластичної хірургії Універсальної клініки «Оберіг».

Мати з дочкою якнайшвидше прибули до Києва в Універсальну клініку «Оберіг» на консультацію. Незважаючи на складність випадку, хірург дав згоду на оперативне втручання. Ретельно спланувавши його в 3 етапи, він фактично провів унікальну операцію. Суть її полягала в тому, що він взяв невеликий шматочок тканини з лоба дівчини, вушний хрящ та за допомогою цих «натуральних» матеріалів зробив дівчині новий гарний кінчик носа. Результат операції перевершив усі очікування – дівчина мала бездоганне обличчя і всі комплекси з приводу зовнішності залишилися далеко в минулому.

Так склалося, що операцію встигли зробити до випускного дівчини, а отже вона увійшла в доросле життя, залишивши всі страждання позаду. Ми щиро бажаємо, щоб її життя склалося якнайкраще, а всі мрії здійснилися!

Валерія після пластичної операції, рінопластики
Валерія після рінопластики

Такі історії надихають, – як людей, які зіткнулися з хворобою, так і лікарів, які дарують нове краще життя своїм пацієнтам. Беріть собі їх за приклад і пам’ятайте, що ніколи не можна опускати руки та втрачати надію!

Слоссер Дмитро Володимирович
Керівник Центру пластичної хірургії, лікар пластичний хірург, Д. В. Слоссер

«Реконструктивна пластична хірургія – один з найскладніших напрямків у хірургії. Операція Валерії в технічному плані вимагала особливо ретельної підготовки та віртуозності у виконанні, адже враховувати потрібно було не лише функцію дихання, але й естетичні пропорції, оскільки ніс знаходиться в центральній частині обличчя.

Операція складалася з трьох етапів. Найбільш складний етап – перший: для відтворення кінчика носа необхідно було взяти з обох вушних раковин та носової перетинки хрящову тканину, з якої була відтворена конструкція кінчика носа. Потім з м’яких тканин лоба був сформований клаптик на судинній ніжці, яким була вкрита вся конструкція з хрящів. Операція тривала більше 4 годин. Після першого етапу пройшли ще дві операції, в ході яких шліфувалася форма носа».

Направлення:
Відділення:
Центр пластичної хірургії «Oberig Beauty»
Теги:
Слоссер Дмитро Володимирович, Універсальна клініка «Оберіг»