Вищу освіту я отримав у Військово-медичної академії ім. С. М. Кірова (Росія, м. Санкт-Петербург), яку закінчив в 1982 році. Ще в студентські роки зацікавився професією акушера-гінеколога, брав участь в роботі наукового гуртка при кафедрі акушерства і гінекології Академії. Свою першу науково-практичну роботу я присвятив вивченню ендометріозу. Була відпрацьована модель екстрагенітального ендометріозу на лабораторних мишах, за що я отримав 1-у премію серед студентських науково-практичних робіт.

З 1982 по 1985 рік проходив військову службу на посаді начальника медичної служби військової частини Далекосхідного військового округу. З 1985 по 1987 рік проходив військову службу на посаді начальника медичного відділення Військового санаторію того ж округу.

З 1987 по 1989 рік навчався в клінічній ординатурі за спеціальністю "Акушерство і гінекологія". Після цього викладав на кафедрі акушерства та гінекології своєї alma mater – Військово-медичної академії, а також продовжив науково-практичну роботу з проблем ендометріозу. У 1993 році захистив кандидатську дисертацію "Клініко-морфологічні особливості ендометріозу яєчників у прогностичному аспекті".

У 1993 році для подальшого проходження військової служби переведений в Військові сили України. З 1993 по 2009 рік був Головним гінекологом Міністерства оборони України. Під моїм керівництвом була створена клініка гінекології Головного військового клінічного госпіталю МО України і система акушерсько-гінекологічної служби в Військових силах України. Но сьогоднішній день мої учні успішно керують клініками гінекології у Військових госпіталях Києва, Одеси, Львова.

З 2009 року працюю керівником Центру здоров'я жінки Універсальної клініки «Оберіг». Беру активну участь в організації та проведенні щорічної науково-практичної конференції «Нове обличчя гінекологічної хірургії».

У сфері мого професійного інтересу як і раніше залишається проблема ендометріозу з урахуванням постійного удосконалення діагностики і лікування цього захворювання. Маю чималий досвід лікування міоми матки, опущення і випадіння статевих органів, стресового нетримання сечі. У своїй практичній роботі використовую як традиційні, так і сучасні (лапароскопічні, гістероскопічні) методи хірургічного лікування гінекологічних захворювань.

Моїми вчителями та наставниками були відомі вчені акушери-гінекологи: Ю.В. Цвельов, В.П. Баскаков, А.В. Гур'єв, В.Г. Скворцов. Вони виховали в мені чуйне, уважне ставлення до пацієнток, індивідуальний підхід до обстеження та лікування гінекологічних захворювань. Основний принцип роботи лікаря-гінеколога, на мій погляд, це збереження і відновлення репродуктивної функції жінки при плануванні лікування гінекологічних захворювань.

Статті фахівця

Відгуки про фахівця

Більш як 15 років тому Володимир Ліщук робив моєї племінниці операцію. Подробиць не знаю, але знаю що операція була без втручання через прокол в животі. Потім племінниця вийшла заміж, емігрувала до Великобританії, та народила там хлопця. Під час обстежень лікарі помітили невеликий шрам і запитали її, що це було. І коли вон...

Сергій