Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Magnetic resonance imaging (MRI): preparation

Magnetic resonance imaging (MRI): preparation

МРТ-дослідження проводиться виключно за медичними показаннями за наявності направлення із зазначенням області дослідження, діагнозу/клінічної проблеми і мети дослідження. Для правильної інтерпретації отриманих зображень до початку дослідження слід надати всю необхідну клінічну інформацію, а також дані попередніх КТ- або МРТ-досліджень лікарю-рентгенологу.

Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження зазвичай не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі.

Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, знімні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, магнітні носії. Зняті прикраси і предмети слід покласти в надану Вам шафу. Рекомендується переодягнутися в наданий Вам одноразовий одяг.

  • При дослідженні органів черевної порожнини, органів малого тазу та всього тіла – утриматись від їжі за 4 год. перед обстеженням. Майте на увазі, що дослідження буде тривати до 30-45 хвилин, в рідкісних випадках до 60 хвилин.
  • При дослідженні органів малого тазу сечовий міхур повинен бути помірно наповнений.
  • При МР-ентерографії (на апараті МРТ Siemens Magnetom Vida 3 Тесла) слід не вживати тверду їжу напередодні дослідження (рідка їжа на вечерю за день до дослідження), більше пити (вода, чай) та утриматися від їжі в день дослідження; придбати препарат для очистки кишки (Діагнол або Мовіпреп), який буде приготовлений безпосередньо у діагностичному відділенні за 1 годину перед дослідженням.
  • При дослідженні головного мозку чи лицевого черепа (МРТ голови) рекомендовано утриматися від нанесення макіяжу або зняти його перед самим дослідженням.
  • Дослідження молочних залоз жінкам дітородного віку найоптимальніше проводити між 6-м та 12-м днем менструального циклу. При дослідженні молочних залоз практично у всіх випадках використовують контрастну речовину. У тому випадку, якщо призначене МРТ молочних залоз для оцінки стану імплантатів в молочних залозах, необхідності введення контрастної речовини немає. Якщо ж МРТ молочних залоз призначається з метою виявлення пухлинного процесу, то введення контрастної речовини – ОБОВ'ЯЗКОВЕ, незалежно від наявності або відсутності імплантатів в молочних залозах.
  • Дослідження дітям до 6 років у переважній більшості проводиться з використанням седації\наркозу. Відповідно, це необхідно попередньо обговорити з лікарем-анестезіологом. Крім того, дитина має бути одягнена в натуральний бавовняний одяг без металевих кнопок/ґудзиків. Проведення МРТ із контрастом дітям до 1 року має бути строго обґрунтовано, наявність направлення є обов'язковою умовою.
  • Дослідження будь-якої ділянки при наявній вагітності у жінки потребує попередньої консультації з гінекологом та клінічного обґрунтування проведення МРТ-дослідження.
  • При виконанні МР-холангіопанкреатографії слід утриматися від прийому їжі за 4 години до дослідження.
  • При дослідженні гіпофіза на предмет виявлення аденоми в переважній більшості випадків використовують контрастну речовину.

Увага!

Будь-які сторонні предмети в тілі пацієнта, що містять метал (наприклад, металеві кліпси на судинах, фіксатори, пірсинг, металеві та магнітні імплантати та ін.) можуть змінити положення і спричинити пошкодження оточуючих тканин під впливом магнітного поля. Тож про наявність таких тіл слід неодмінно попередити лікаря-радіолога. Лікар має прийняти рішення стосовно проведення МРТ-обстеження.

При наявності імплантованих електронних приладів (таких як слухові апарати, водії ритму серця та ін) – дослідження не може бути проведено. Магнітне поле може пошкодити прилад або порушити його роботу.