• Головна
  • Новини
  • Ефективна діагностика та лікування хронічного гепатиту С в Гастроцентрі клініки «Оберіг»

Ефективна діагностика та лікування хронічного гепатиту С в Гастроцентрі клініки «Оберіг»

14 квітня 2017 р.

В Універсальній клініці «Оберіг» 12 квітня 2017 р. відбулися XXII Гастростудії «Гепатит С: важкі та коморбідні пацієнти». Проблема гепатиту С є надзвичайно актуальною: за оцінками ВООЗ, біля 170 млн. пацієнтів, тобто 2,35% населення світу мають хронічний гепатит С (ХГС). Хронічний гепатит С – одна з основних причин формування небезпечних захворювань печінки, в тому числі раку печінки.

Перша частина Гастростудій була присвячена обговоренню стандартів противірусної терапії гепатиту С. Лікар-інфекціоніст Універсальної клініки «Оберіг» Топольницький В.С. та лікар-інфекціоніст, гепатолог Зайцев І.А. познайомили слухачів з міжнародними рекомендаціями та національним протоколом противірусної терапії з урахуванням генотипу вірусу та ступеню ураження печінки. Ефективність сучасних безінтерферонових схем з використанням препаратів прямої противірусної дії є дуже високою. У 95% пацієнтів досягається стійка вірусологічна відповідь.

Топольницький В.С.
Топольницький В.С.

Чималий інтерес у слухачів викликала презентація клінічного випадку, яку представили керівник Гастроцентру Соловйова Г.А. та лікар ультразвукової діагностики Універсальної клініки «Оберіг» Рєпіна Н.В. До Гастроцентру звернувся пацієнт, у якого був виявлений гепатит С. Крім того, йому було діагностовано жовчнокам'яну хворобу. Учасники Гастростудій обговорили питання, коли доцільно проводити хірургічне лікування ЖКХ даному пацієнту – до чи після противірусної терапії.

Рєпіна Н.В. познайомила слухачів з діагностичними можливостями УЗД в клініці «Оберіг». Серед сучасних неінвазивних методів важливе значення має еластографія, яка дозволяє кількісно визначити жорсткість та пружність паренхіми печінки, що корелює зі шкалою Metavir для оцінки фіброзу печінки.

Наприкінці Гастростудій виступили лікарі-інфекціоністи Мамедова Е.С. та Єгорова Т.А., які розповіли про використання препаратів прямої противірусної дії у людей з ко-інфекцією ВІЛ та ХГС. В Україні зареєстровано більше 30 тис. подібних пацієнтів. Ко-інфекція драматично погіршує перебіг гепатиту С: пришвидшує прогресію гепатиту та підвищує ризик захворювань печінки, печінкової недостатності і смерті, пов’язаної з печінковими причинами.

Універсальна клініка «Оберіг» має усі можливості для спеціалізованої сучасної діагностики та ефективного лікування вірусного гепатиту С. Досвідчені спеціалісти Гастроцентру керуються принципами доказової медицини, Стандартами і Рекомендаціями Європейської асоціації по вивченню печінки (EASL) і Американської асоціації по вивченню захворювань печінки (AASLD).

В клініці доступна тонкоголкова аспіраційна пунктирна біопсія печінки під контролем УЗД, неінвазивні методи визначення ступеня ураження печінки, в тому числі Shеar Wave еластографія на апараті експертного класу УЗД, радіологічні методи діагностики (МРТ, МСКТ, МРХПГ), лабораторна діагностика маркерів вірусних гепатитів, визначення генотипу вірусу і вірусного навантаження методом якісної ПЛР, що необхідно для правильного призначення лікування.

Звертайтесь до Гастроцентру Універсальної клініки «Оберіг» за телефонами 044/063 521 03 03!

Направлення:
Гастроентерологія, Гепатологія
Відділення:
Гастроцентр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»