Ендоскопічна резекція слизової оболонки

9 вересня 2009 р.

Влітку 2009 року, вперше в Україні, у відділенні ендоскопії та малоінвазивної хірургії МЦ «Універсальна клініка« Оберіг »почали виконувати унікальні ендоскопічні операції - ендоскопічна резекція слизової оболонки (EMR) шлунку та товстої кишки. Ці високотехнологічні лікувальні ендоскопічні маніпуляції дозволяють видаляти поліпи і поліпоподібні освіти шлунка і товстої кишки в амбулаторних умовах і є прямою альтернативою складним відкритим оперативним втручанням.

Слід підкреслити, що ендоскопічна резекція слизової (EMR) шлунку і ендоскопічна підслизова диссекция (ESD) шлунка при облігатних передракових станах і ранньому раку шлунка є новим стандартом у сучасній онкології і альтернативою складним класичним операціям.

Клініка «Оберіг» також володіє найбільшим досвідом в Україні в практичному застосуванні сучасного методу ендоскопічної аргоноплазмовой абляції ділянок спеціалізованої кишкової метаплазії дистальної частини стравоходу (стравохід Барретта).

Довідка:

Ендоскопічна резекція слизової оболонки є високотехнологічною малоінвазивної органозберігаючої операцією, яка дозволяє виконати видалення в межах здорових тканин онкологічного вогнища, обмеженого слизовою оболонкою. Виконанню цього втручання передує надточна рання ендоскопічна діагностика передпухлинних станів та раннього раку шлунка з використанням ендоскопії з високим збільшенням (х115) і дослідженням у вузькому спектрі (NBI, віртуальна хромоскопія). Патологічний ділянку піднімається над підслизової основою за допомогою ендоскопічного ін'єктора і зрізається коагуляційному ендопетлей в межах здорових тканин. Операційна рана рубцюється як звичайна виразка. Процедура виконується амбулаторно.

Ендоскопічна аргоноплазмовая абляція ділянок спеціалізованої кишкової метаплазії епітелію дистальної частини стравоходу є ефективною методикою видалення патологічних утворень. Показанням для виконання цієї операції є ендоскопічно і морфологічно підтверджена спеціалізована кишкова метаплазія або дисплазія епітелію дистальної частини стравоходу, тобто стравохід Барретта. Аденокарцинома стравоходу, яка може розвинутися з метаплазірованного епітелію стравоходу - вкрай агресивне захворювання. Ендоскопічна аргоноплазмовая абляція є активною профілактикою аденокарциноми (раку) стравоходу! По спеціальному тефлоновому ендозонду подається аргон. Газ підпалюється з утворенням хмаринки плазми. Виконується абляція патологічно змінених ділянок слизової оболонки без контакту інструменту зі слизовою оболонкою. При цьому обробляються тільки поверхневі шари слизової оболонки, рубцювання в подальшому мінімальне. Процедура виконується амбулаторно.

Слід пам'ятати, що поліпи шлунка і товстої кишки, метаплазія епітелію стравоходу є передраковими станами, які без відповідного втручання надзвичайно часто перероджуються в злоякісні пухлини. МЦ «Універсальна клініка« Оберіг »- єдиний медичний заклад в Україні, де виконуються найсучасніші ендоскопічні маніпуляції (ендоскопічна резекція слизової оболонки, ендоскопічна підслизова диссекция і аргоноплазмовая абляція ділянок спеціалізованої кишкової метаплазії дистальної частини стравоходу). Ці процедури, в більшості випадків, можуть замінити тяжкі оперативні втручання, виконуються в амбулаторних умовах і є радикальним методом лікування.

Направлення:
Ендоскопія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»