• Головна
  • Новини
  • Ерозії шлунково-кишкового тракту - 12 лютого в клініці «Оберіг» пройшли XII Гастростудії для лікарів гастроентерологів

Ерозії шлунково-кишкового тракту - 12 лютого в клініці «Оберіг» пройшли XII Гастростудії для лікарів гастроентерологів

20 лютого 2014 р.

Ерозії шлунка та дванадцятипалої кишки - одна з найбільш часто виявлених патологій шлунково-кишкового тракту. Завдяки досягненням сучасної ендоскопії у медиків з'явилася можливість точної діагностики поверхневих ушкоджень слизової оболонки (ерозій).

Необхідність діагностики цих станів шлунка пов'язана з тим, що ерозії займають друге місце після виразкової хвороби, як причини шлунково-кишкових кровотеч. У середньому в 20-25 % випадків джерелом гастроінтестинальних кровотеч є ерозивно-геморагічні зміни слизової оболонки гастродуоденальної системи. Крім цього, доведено, що пацієнти з ерозіями шлунка при захворюваннях жовчовивідних шляхів характеризуються більшою поширеністю передракових змін: у них частіше виявляється атрофія і кишкова метаплазія.

Ерозії шлунково-кишкового тракту - 12 лютого в клініці «Оберіг» пройшли XII Гастростудії для лікарів гастроентерологів
Ерозії шлунково-кишкового тракту - 12 лютого в клініці «Оберіг» пройшли XII Гастростудії для лікарів гастроентерологів

Узагальнено ерозії ШКТ можна розділити на 2 основні групи:

  • ерозії як прояв злоякісного або системного процесу в слизовій оболонці шлунка (рак, лімфома, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт і т. д.)
  • доброякісні ерозії (геморагічні ерозії, ерозивний гастрит, ерозивно-геморагічний гастрит і дуоденіт, ерозивні ураження на тлі прийому медикаментів)

Гастроскопія - основний метод діагностики поверхневих ушкоджень стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, а також їх ускладнень. За допомогою відеоендоскопа можна виявити різні типи ерозій, їх локалізацію і поширеність процесу. Правильна оцінка подібних змін представляє складне завдання. У першу чергу доводиться вирішувати, чи не є ерозії і плоскі зміни формою раннього раку шлунка. При ендоскопії обов'язковий забір біопсії з підозрілих ділянок слизової оболонки, самих дефектів; подальше морфологічне дослідження дозволяє уточнити діагноз. Тільки так можна претендувати на точно поставлений діагноз!

Обговорити ці та інші суміжні питання, що стосуються діагностики та лікування пацієнтів з ерозіями лікарі Гастроцентру клініки «Оберіг» запросили гастроентерологів з усіх міст України в рамках XII Гастростудій. Основна мета зустрічі: поділитися з лікарями-практиками сучасними стандартами діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, можливостями сучасної ендоскопічної та радіологічної діагностики, які широко використовуються в клініці «Оберіг». Особливу увагу було приділено тандему лікарів- ендоскопістів і морфологів на етапі постановки діагнозу.

Лікарі Гастроцентру клініки «Оберіг» використовують комплексний підхід у лікуванні пацієнтів. Тільки робота команди лікарів-гастроентерологів, ендоскопістів, радіологів (УЗД, МСКТ, МРТ), морфологів і навіть психоневрологів можуть гарантувати пацієнту оптимальне лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Гастроцентр універсальної клініки «Оберіг» - рішення складних гастроентерологічних проблем в одному місці.

Направлення:
Гастроентерологія
Відділення:
Гастроцентр
Теги:
хвороба крона, гастроскопія, колоноскопія, неспецифічний виразковий коліт, ерозивні ураження в товстій кишці, ерозії стравоходу