• Головна
  • Новини
  • Гістологічне дослідження – золотий стандарт встановлення достовірного діагнозу

Гістологічне дослідження – золотий стандарт встановлення достовірного діагнозу

28 жовтня 2019 р.

На клінічній конференції 24 жовтня 2019 року виступила лікар-патогістолог Ковальова А.В. Вона представила декілька клінічних випадків зі своєї практики. Ковальова А.В. наголосила на важливості дискусії між клініцистами та патогістологами, яка дозволяє обрати оптимальне лікування для кожного конкретного пацієнта.

В приватних клініках більше розвинутий командний підхід в роботі. Крім того, лікар-патогістолог використовує якісніше обладнання, а також має можливість підвищувати кваліфікацію на міжнародних конференціях та майстер-класах. Це дозволяє досягати кращих результатів в діагностиці та лікуванні.

Часто в нашу клініку звертаються пацієнти, які вже проходили обстеження в інших закладах та отримали направлення на значні оперативні втручання або складні схеми лікування. Точна діагностика та сучасні медичні технології дозволяють обрати більш щадні шляхи вирішення проблеми та зберегти якість життя людини.

Ковальова А.В.
Ковальова А.В.

Наприклад, в клініку «Оберіг» звернулася пацієнтка 55 років. В м. Баку у неї було виявлено поверхневе утворення у шлунку, а після патогістологічного дослідження поставлений діагноз «аденокарцинома» та рекомендоване видалення частини шлунку. В нашій клініці пацієнтці була проведена підслизова резекція ділянки слизової оболонки шлунку та патогістологічне дослідження, яке показало відсутність неопластичного (злоякісного) процесу. Таким чином жінка була врятована від непотрібного оперативного втручання.

Також Ковальова А.В. розповіла про пацієнтку 54 років, яка під час перебування у доньки в Італії виявила утворення у молочній залозі розміром в куряче яйце. Закордоном жінці провели мамографію та рекомендували спостереження з огляду на доброякісний процес. Після повернення в Україну жінка звернулася в клініку «Оберіг». Мамолог Шуліга-Нєдайхлєбова О.В. запропонувала оперативне видалення новоутворення. Подальше гістологічне дослідження та імуногістохімічне дослідження дозволило поставити остаточний діагноз «інкапсульована папілярна карцинома, естроген-позитивна» та призначити оптимальне лікування.

Гістологічне дослідження є золотим стандартом встановлення достовірного діагнозу при підозрі на наявність онкологічного захворювання. Від якісної роботи патогістолога залежить подальша тактика лікування пацієнта, адекватна терапія, і прогноз усього захворювання в цілому. Якщо Ви хочете дізнатися другу думку досвідчених лікарів – звертайтеся до Патогістологічного центру Універсальної клініки «Оберіг».

Направлення:
Патогістологія
Відділення:
Патогістологічний центр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»