• Головна
  • Новини
  • Инновации в детской хирургии в Универсальной клинике «Оберіг»

Инновации в детской хирургии в Универсальной клинике «Оберіг»

29 квітня 2014 р.

Універсальна клініка «Оберіг» приділяє особливу увагу впровадженню інноваційних технологій в практичну медицину, що б робити їх доступними для громадян України, особливо для маленьких пацієнтів. Малоінвазивні техніки принесли в дитячу хірургію нову якість, яка полягають у мінімізації травматичності операції для маленького пацієнта, а відповідно скорочення періоду відновлення після операції, відсутність значного післяопераційного болю і помітних рубців.

Провідний дитячий хірург О.С.Годік з щасливою маленькою пацієнткою після вдалої операції.
Провідний дитячий хірург О.С.Годік з щасливою маленькою пацієнткою після вдалої операції.

Важко недооцінювати переваги малоінвазивної хірургії, особливо якщо мова йде про дітей. Будь-який батько, тверезо оцінивши плюси і мінуси малоінвазивних хірургічних втручань (лапароскопія) у дітей, вибере для своєї дитини саме цю альтернативу: практично повна відсутність больових відчуттів , післяопераційних рубців, скорочення тривалості перебування в стаціонарі після операції більше ніж удвічі. Це хірургія повна переваг саме для пацієнта, але не завжди легка у виконанні для дитячого хірурга. Не один рік складного навчання та тренінгів потрібен для становлення фахівця в дитячій лапароскопії: вчитися доводиться в кращих центрах США, Європи та Росії. Завідувач відділенням дитячої хірургії клініки О.С.Годік один з небагатьох дитячих хірургів , який пройшов цей шлях і зараз виконує складні операції у дітей із застосуванням лапароскопії.

В універсальній клініці «Оберіг» з 2011 року функціонує Центр Інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології, в якому 85 % всіх оперативних втручань у дітей виконується за допомогою малоінвазивної хірургії. Кваліфікації та досвід лікарів Центру дозволяють виконувати операції будь-якої складності лапароскопічно. Так, вперше в Україні, провідний лікар Центру дитячий хірург О.С. Годік за участю проф. О. Розумовського (Москва , Росія) провели реконструкцію жовчовивідних шляхів з видаленням кісти холедоха у маленької пацієнтки (Марина, 2,5 роки) в операційній універсальної клініки «Оберіг».

Марина страждала вродженою аномалією розвитку жовчовивідних шляхів (кіста холедоха) і їй була показана велика відкрита травматична операція, з перебуванням в стаціонарі після операції не менше 2 тижнів, а також післяопераційним рубцем на все життя через весь живіт. Замість цього, в універсальній клініці «Оберіг» запропонували унікальну альтернативу - лапароскопічну реконструкцію жовчовивідних шляхів при кісті холедоха. Дитина знаходилася на лікуванні в стаціонарі всього 5 днів, а після операції на пам'ять замість великого рубця у дитини залишилися дві маленькі цяточки від місць проколу. Крім цього, операція не мала ніяких ускладнень, які часто виникають при відкритих операціях, особливо таких як спайковий процес.

Незважаючи на те, що технічно лапароскопічні операції більш складні для хірургів, діти, які посміхаються на наступний день після операції, а через день встають з ліжка і бігають, однозначно варті цих зусиль. Саме для цього потрібно вчитися і освоювати нові технології в дитячій хірургії та мати можливість доступу до сучасного інструментарію та обладнання в операційній.

Хочете дізнатися про сучасні альтернативи проведення операцій в дитячій хірургії, зверніться до лікарів Центру Інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології універсальної клініки «Оберіг». Записатися на прийом Ви можете за номером телефону: 521 03 03.

Направлення:
Дитяча хірургія
Відділення:
Центр інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології
Теги:
киста холедоха у ребенка, лапароскопія