Як не почуватися самотнім під час карантину?

4 травня 2020 р.

Іронія нашого часу: коли під час кризової ситуації ми найбільше потребуємо підтримки одне одного - нам треба ізолюватися. Рятувати себе й інших, фізично віддаляючись.

Соціальне дистанціювання - таке життєво важливе для запобігання поширенню інфекції - залишає деяких людей наодинці з собою і може викликати негативне почуття ізольованості. Кілька порад, як зарадити цьому, від дослідника Школи громадського здоров’я Університету Джона Гопкінса:

Щодня приділяйте принаймні 15 хвилин спілкуванню (усному або письмовому) з близькими людьми. Здається, це не так багато часу, але якщо це робити регулярно, ми почуватимемося на зв’язку зі світом.

Під час спілкування не відволікайтеся. Людина, з якою спілкуєтеся, відчуває, коли ви оновлюєте свою електронну пошту або скролите стрічку в соцмережах, говорячи з нею. Якість наших стосунків з іншими врешт-решт залежить від якості взаємодії, від того, скільки ми вкладаємо в спілкування.

Знайдіть спосіб допомогти іншим. Можна зателефонувати сусідам й переконатися, що у нього чи неї все гаразд; залишити їжу для тих, хто потребує цього. У мережі можна знайти багато ініціатив, спрямованих на таку допомогу під час карантину.

Дозвольте людям допомогти вам. Деяким з нас важко приймати допомогу або визнати, що ми її потребуємо. Так само іншим складно зрозуміти, що тому, хто поряд, потрібна підтримка.

“У тому, щоб дозволити комусь допомогти вам, є щось дуже сильне, - говорить дослідник Мерті. - Це змушує вас бути вразливим у цей момент, але правда в тому, що ми всі вразливі в сьогоднішній ситуації. І допомога іншим, і відкритість до допомоги ззовні зрештою посилює наші зв’язки одне з одним”.

Джерело: https://cutt.ly/vysoXWe

Направлення:
Психотерапія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»