• Головна
  • Новини
  • Ключ до успішного лікування кашлю – встановлення правильного діагнозу

Ключ до успішного лікування кашлю – встановлення правильного діагнозу

15 листопада 2019 р.

На клінічній конференції 14 листопада 2019 року виступила лікар-пульмонолог, кандидат медичних наук, Суворкіна Ірина Василівна. Вона розповіла про надзвичайно поширений симптом – кашель. Скарги на кашель мають 40% дорослого населення. Істинну причину кашлю можна визначити у 98-100% пацієнтів, а 80% з них одужують при правильному лікуванні.

Кашель – це фізіологічний процес у вигляді різкого видоху, з характерним звуком, направлений на очищення дихальних шляхів, коли однієї активності миготливого епітелію для цього недостатньо. Кашель класифікують за характером (сухий, вологий), за тривалістю (гострий, підгострий, хронічний). Кашель – мультидисциплінарна проблема, оскільки цей симптом може бути викликаний пульмонологічною, кардіологічною, гастроентерологічною, нейром’язевою, гематологічною, тиреоїдною, отоларингологічною патологією, інфекціями, пухлинами легенів, бронхів та головного мозку. Також зустрічається кашель психогенного походження.

Суворкіна І.В.
Суворкіна І.В.

Кашель дає ускладнення через підвищення внутрішньогрудного тиску – спонтанний пневтоморакс, кровохаркання, збільшення пахових кил, формування діафрагмальних кил, порушення серцевого ритму, церебральні порушення, нетримання сечі та калу, стани непритомності. Ірина Василівна зупинилася на характеристиках кашлю при ГРВІ, синдромі постназального затікання, ларингіті, кашлюку, кашльовому варіанті бронхіальної астми, гастроезофагіальній хворобі (ГЕРХ), пневмонії та туберкульозі.

Лікар розвіяла деякі міфи стосовного гострого бронхіту. Це захворювання характеризується гострим кашлем із продукцією мокроти та ознаками ураження нижніх дихальних шляхів при відсутності пневмонії або хронічної патології легень. У дітей та дорослих молодого віку в 90% збудниками є віруси. Ірина Василівна наголосила, що у імунокомпетентних осіб гострий бронхіт не трансформується у пневмонію. Це дуже малоймовірно. Приєднання вторинної бактеріальної флори при гострому бронхіті можливе у пацієнтів з імунодефіцитами, вадами розвитку легенів, серця. Наприкінці виступу лікар розповіла про загальні принципи лікування кашлю.

Якщо вас турбує кашель – звертайтеся в «Оберіг»! Для надання допомоги пацієнтам зі стійким та інтенсивним кашлем в клініці сформована багатопрофільна команда: терапевт, пульмонолог, ЛОР-лікар, гастроентеролог, алерголог та інші фахівці. Кашель – це проблема, яку можна подолати!

Направлення:
Клініка кашлю, Пульмонологія, Терапія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»