Мікробіота кишківника – ключ до здоров’я

20 квітня 2016 р.

13 квітня 2016 року в Універсальній клініці «Оберіг» відбулися XIX Гастростудії на тему «Мікробіота та захворювання кишківника». Може, і не зовсім вірно говорити про мікрофлору людини як ще про один, «невидимий» орган. Скоріше вже слід було б говорити про ще одну, «невидиму» систему організму, тому що кожен наш орган має власну мікрофлору, яка в значній мірі визначає його функції.

Денисова М.Ф.
Денисова М.Ф.

А в цілому ця невидима система суттєво впливає на наше здоров'я та якість життя. Найбільш чітко цей взаємозв'язок виявляється в процесах травлення, тому що сумарна біомаса мікрофлори кишківника становить близько 1,5 кг, що приблизно відповідає вазі печінки. Воістину, це цілий "невидимий" орган! Його функції ще не зрозумілі до кінця, і лише в останні десятиліття дослідженням ролі кишкової мікрофлори стали приділяти підвищену увагу.

Наші Гастростудії постійно розвиваються, охоплюючи нові напрямки сучасної медицини та способи подання інформації. Особливість XIX Гастростудій полягала в тому, що розглядались питання не тільки дорослої, але й дитячої гастроентерології.

У малюків та підлітків захворювання органів травлення досить часто перебігають нетипово. Основною ознакою негараздів з кишківником є сповільнений ріст та статеве дозрівання, що ускладнює діагностику. Маленькі пацієнти можуть протягом тривалого часу не отримувати належного лікування.

Про це розповіла Денисова М.Ф., д.м.н., професор, науковий керівник відділення проблем захворювань органів травлення у дітей ІПАГ, віце-президент Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів в Україні. Про сучасні підходи до діагностики та лікування запальних захворювань кишківника у дорослих доповів Дорофеєв А. Е.

Лікар-гастроентеролог Кваченюк К.Л. поділилась сучасними знаннями про мікробіоту кишківника. Вивчення цього «мікрокосмосу» належить до одних з найбільш актуальних і прогресивних напрямків медичної науки, і весь час дивує новими неочікуваними відкриттями.

Хронічному закрепу та рідкісним захворювання товстої кишки були присвячені доповіді співробітників Універсальної клініки «Оберіг» – керівника Гастроцентру Соловйової Г.А. та завідуючого відділенням ендоскопії і малоінвазивної хірургії Яковенко В.О.

Гастроцентр Універсальної клініки «Оберіг» володіє всіма необхідними ресурсами для діагностики та лікування захворювань кишківника. Це висококваліфіковані гастроентерологи та ендоскопісти, лабораторія та патогістологічний центр, сучасне обладнання для проведення інструментальних досліджень – колоноскопії, УЗД та інших. Ми завжди на сторожі вашого здоров’я!

Направлення:
Гастроентерологія
Відділення:
Гастроцентр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»