• Головна
  • Новини
  • "Недостатньо ваги": як долаємо стереотипи в університетській клініці?

"Недостатньо ваги": як долаємо стереотипи в університетській клініці?

15 вересня 2020 р.

Яким є медичне середовище, яке формує лікарів. Середовище як таке, коли в ньому немає пацієнтів. Однак воно – таке непомітне – зрештою є визначальним для пацієнта.

Так, сьогодні ми не пишемо про наші послуги. Хоч і пишаємося їх рівнем і можливостями. Натомість публікуємо розповідь нашого інтерна про роботу в Університетській клініці «Оберіг»: про те, що формує й вирізняє наш медичний колектив – здоровий і мотивуючий.

«Проходячи очну частину інтернатури в державній лікарні, на одному з чергувань почула такі висловлювання на свою адресу: «Давай краще я перекладу пацієнта, відійди» або « Я не можу дивитись на тебе біля каталки, дай мені».

Про який стереотип, на вашу думку, йдеться? Впевнена, ви не вгадали. Це не про жінок в медицині. Бо обидві фрази звучали від жінок. Це про, так би мовити, габарити - зріст та вагу. За минулі кілька тижнів я не раз почула про себе щось типу «ти хоч 40 кг важиш?», «ти якась маленька для анестезіолога». Але я звикла.

Улітку, коли проходила співбесіди в лікарнях, то чула подібне на кожній з них. Так, абсолютно на кожній, включаючи співбесіду в клініці «Оберіг». Але тут була маленька різниця. В «Оберегу» мені справді сказали, що я виглядаю дуже мініатюрною для анестезіолога. Проте прозвучало це не з докором, сарказмом чи насмішкою, як на попередніх співбесідах, а з заохоченням. Із заохоченням відповісти на цей і ще багато інших стереотипів, з якими я буду стикатися, в тому числі, зі сторони пацієнтів. Відповісти на всі ці «ви занадто молода», «занадто недосвідчена», «занадто маленького зросту», «недостатньої ваги», «жінка»... Вони заохотили мене відстояти себе і мій вибір професії.

І лише тоді, лише на цій співбесіді я могла не промовчати, а відповісти те, що до цього завжди проговорювала лише подумки: я набагато сильніша, ніж здаюсь (а потім ще додати, що займалась тайським боксом. І комісія відреагувала схвально.

Згодом мене взяли в «Оберіг». За весь місяць роботи тут я жодного разу від жодної людини не чула зауваження з приводу того, що не підходжу на роль анестезіолога з якоїсь причини. І тому, коли мене питають, навіщо після добового чергування в іншій лікарні я йду в «Оберіг», одна з відповідей – це за порцією впевненості.

Моя подруга одного разу сказала, що в медицині вона постійно намагається щось комусь доводити. І тоді я усвідомила, що роблю те ж саме - постійно доводжу, що сильна, що зможу витримати, що справлюсь.

Варто пам’ятати, що лікар - це не про фізичні параметри, а про багато важливих якостей, що роблять тебе професіоналом».

Уляна Кащій, інтерн-анестезіолог.

Запис на прийом: +38 044 521 30 03 або на сайті.

Направлення:
Анестезія та інтенсивна терапія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»