• Головна
  • Новини
  • Перший в Україні досвід ендоскопічної тунельної підслизової диссекції гігантської ліпоми стравоходу

Перший в Україні досвід ендоскопічної тунельної підслизової диссекції гігантської ліпоми стравоходу

27 червня 2014 р.

Є категорія пацієнтів, що страждає рідкісними захворюваннями, з якими лікарям раніше не доводилося стикатися, а тільки читати описи в медичній літературі. Як лікувати таких пацієнтів? Як правило, лікарі рідко хочуть бути першопрохідцями і брати на себе відповідальність за хід лікування. Так і виходить, що ці пацієнти блукають від лікаря до лікаря, не отримуючи довгоочікуваного ефективного лікування.

Гігантська ліпома стравоходу: до та після ендоскопічного видалення
Гігантська ліпома стравоходу: до та після ендоскопічного видалення

Добре, що серед лікарів є такі, хто готовий впроваджувати нові методики, проводити розумні і обгрунтовані експерименти на основі свого досвіду й наполегливої ​​практичної підготовки, які полегшують життя і кардинально змінюють підхід до лікування пацієнтів.

Інновації мають сенс лише, коли вони приносять користь і покращують якість життя пацієнтів. Відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії часто пропонує пацієнтам альтернативу великим відкритим операціям. Лікарі відділення постійно розширюють перелік ендоскопічних оперативних втручань (ендоскопічна резекція слизової оболонки, ендоскопічна диссекція в підслизовому шарі, в т.ч. і тунельна), які виконують без розрізів, через природні отвори. Для пацієнта це неоціненна перевага, коли після операції відсутній больовий синдром, оскільки не було розрізів, на тілі відсутні шрами і пацієнт може на наступний день повертатися до звичного життя.

І ось клінічний випадок: до нас звернулася молода пацієнтка, яка впродовж трьох років страждала від симптомів, викликаних гігантською ліпомою стравоходу, яка, незважаючи на свій доброякісний характер, значно погіршувала якість життя жінки. Підслизова ліпома виросла до таких розмірів, що практично повністю перекрила просвіт стравоходу. Оскільки ліпоми стравоходу досить рідкісне явище, їх практично не оперують, через те, що відкриті операції складні у виконанні та травматичні для пацієнта. Тому ліпоми часто не підлягають лікуванню, а виконується періодичне спостереження за ними. Вкрай рідко ліпоми досягають великих розмірів, коли можуть порушувати процес проходження харчової грудки по стравоходу, як було у нашої пацієнтки. Досвіду проведення операції з видалення гігантських ліпом ендоскопічним методом в Україні донедавна не було.

Яковенко В.О.  – к. мед. наук, керівник відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії, хірург-ендоскопіст, який вперше в Україні виконав ендоскопічну тунельну підслизову дирекцію гігантської ліпоми стравоходу
Яковенко В.О. – к. мед. наук, керівник відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії, хірург-ендоскопіст, який вперше в Україні виконав ендоскопічну тунельну підслизову дирекцію гігантської ліпоми стравоходу

Керівник відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії, к. мед. наук, Яковенко В.О., зважився виконати цю непросту операцію ендоскопічним методом, оскільки бачив подібні операції у виконанні провідних хірургів-ендоскопістів в Японії. Не обійшлося без ретельної підготовки і додаткового обстеження. Операція пройшла без ускладнень, тривала 3,5 години і призвела до очікуваного результату - пацієнтка повернулася до повноцінного життя - через 2 дні пацієнтка була виписана зі стаціонару!

Ми не боїмося бути першопрохідцями і виконувати унікальні операції, які не тільки повертають пацієнтові здоров'я, а й роблять це максимально щадним і дбайливим методом. Для нас органозберігаючі малоінвазивні ендоскопічні операції - метод першого вибору.

Якщо Вам була рекомендована операція, дізнайтеся про всі доступні методи оперативного втручання і виберіть для себе оптимальний. Проконсультуватися з лікарем-ендоскопістом клініки «Оберіг» Ви можете, попередньо записавшись на прийом за номером телефону 521 03 03.

Направлення:
Гастроскопія, Ендоскопія, Колоноскопія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»