• Головна
  • Новини
  • Професор Яременко О.Б. розповів лікарям клініки про рідкісне аутоімунне захворювання

Професор Яременко О.Б. розповів лікарям клініки про рідкісне аутоімунне захворювання

8 листопада 2019 р.

Щотижня в нашій клініці проводяться конференції, які дозволяють лікарям обмінятися знаннями та взяти участь в професійній дискусії. На черговій конференції 7 грудня 2019 р. виступив доктор медичних наук, професор, лікар-ревматолог Яременко Олег Борисович. Він розповів про IgG4-залежне захворювання (IgG4-ЗЗ), яке було виділено в окрему нозологічну одиницю лише близько 10 років тому.

IgG4-ЗЗ — фіброзно-запальний стан, що імітує багато злоякісних, інфекційних та запальних захворювань . Вважається рідкісним захворюванням. IgG4-ЗЗ характеризується утворенням склеротичних, пухлиноподібних мас, що містять щільні лімфоплазмоцитарні інфільтрати зі значною кількістю IgG4-плазматичних клітин.

Яременко О.Б.
Яременко О.Б.

Початок IgG4-ЗЗ зазвичай є підгострим. У пацієнтів часто відсутня будь-яка симптоматика, і захворювання діагностується випадково під час обстеження з приводу інших причин. Можлива також спонтанна ремісія з багаторічною неактивністю захворювання. Важливою ознакою захворювання є позитивна клінічна відповідь на терапію глюкокортикоїдами (ГК).

IgG4-ЗЗ було зареєстровано практично в кожній системі органів. Приблизно у 40% пацієнтів захворювання дебютує з ураження одного органа у формі об’ємного утворення, яке викликає специфічні прояви залежно від локалізації. Симптоми варіюють від набряку уражених органів до обструкції, дисфункції органів і навіть невідкладних станів.

Професор Яременко розповів про клінічний випадок зі своєї практики, який демонструє множинність проявів IgG4-ЗЗ за відсутності специфічних змін з боку традиційних методів обстеження. Ключовими для встановлення діагнозу були результати імуногістохімічного дослідження та підвищення рівня IgG4 у сироватці крові. Прогресуючий перебіг захворювання підтвердив необхідність ранньої та тривалої терапії ГК з метою досягнення стійкого клінічного ефекту та уникнення незворотних пошкоджень органів.

Оскільки IgG4-ЗЗ може зустрітися в практиці лікарів різних спеціальностей, важливо, щоб про нього знали не тільки ревматологи. Крім того, є багато інших захворювань, які відносяться до декількох медичних напрямків. Саме для цього в нашій клініці проводяться конференції, на яких лікарі можуть отримати сучасні знання від своїх колег з інших галузей медицини.

Направлення:
Ревматологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»