• Головна
  • Новини
  • XVIII Нейростудії: як покращити ефективність лікування та якість життя пацієнтів із розсіяним склерозом

XVIII Нейростудії: як покращити ефективність лікування та якість життя пацієнтів із розсіяним склерозом

4 жовтня 2019 р.

2 жовтня 2019 р. в Універсальній клініці «Оберіг» відбулися XVIII Нейростудії на тему «Розсіяний склероз: можливості підвищення ефективності лікування та якості життя пацієнтів». Захід транслювався наживо в соціальній мережі «Facebook» на сторінці Української Асоціації Боротьби з Інсультом.

Першою виступила д. м. н., професор, зав. кафедрою неврології ЛНМУ ім. Данила Галицького Негрич Т.І. з доповіддю про сучасні стратегії лікування розсіяного склерозу (РС). Вона відмітила, що в останні роки науковці отримали багато нових даних, які змінюють наші уявлення про розсіяний склероз. Це стосується не тільки визначення етіологічних чинників, але і патогенезу РС. Так, була переглянута та переоцінена роль В-клітин. Наразі вважається, що без патологічної взаємодії В- та Т-клітин виникнення цього захворювання неможливе. Завдяки новим знанням з’являються препарати, які мають вищу ефективність. Крім того, Негрич Т.І. відзначила, що раннє лікування, націлене на субклінічне захворювання, може сповільнити прогресування та зменшити незворотну та прогресуючу інвалідність у пацієнтів з РС.

Негрич Т.І.
Негрич Т.І.

Фломін Ю.В., к. м. н., доцент, завідувач Інсультним центром клініки «Оберіг» розповів про діагностику та лікування загострень у пацієнтів з РС. Він наголосив на важливому значенні комплексного підходу до рецидиву, який включає можливий перегляд лікування для модифікації перебігу захворювання, лікування інших розладів (депресія, інсомнія, біль, порушення тазових органів, спастичність), реабілітацію (фізична терапія, ерготерапія, логопедія), а також консультацію психолога.

Лікарі-неврологи клініки «Оберіг» Самосюк Н.І. та Гаврилів І.Р. підготували лекцію про сучасні підходи до вирішення нейроурологічних проблем при розсіяному склерозі. Хоча про цю сферу мало говорять, вона значно впливає на якість життя пацієнта. Оскільки тема є дуже широкою, доповідачі вирішили цього разу поговорити про класифікаційні, фізіо- та патофізіологічні аспекти, клінічні та діагностичні питання.

Захід завершився виступом Романишина М.Я., старшого фізичного терапевта КОКЛ, про ефективні способи поліпшити рухові функції у пацієнтів із розсіяним склерозом. Пацієнти відчувають регулярну втому, а також мають підвищений ризик падіння. Страх падіння перешкоджає самостійному пересуванню, внаслідок чого людина відчуває розчарування та соціальну ізоляцію, які можуть призвести до депресії. Першочергово фізичний терапевт намагається реалізувати стратегію покращення функцій ходи. Коли реабілітація не дає бажаного результату, мобільність часто може бути досягнута за допомогою пристрою, який відповідає потребам пацієнта.

Високий рівень професіоналізму неврологів, фізичних терапевтів, фаховий медичний персонал та діагностичні можливості обладнання клініки «Оберіг» забезпечують ефективне виявлення та лікування уражень нервової системи. Ми можемо допомогти навіть у найскладніших випадках. Телефонуйте за номером 044 521 30 03!

Направлення:
Неврологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»