• Головна
  • Новини
  • XXIV Гастростудія: сучасні підходи до лікування функціональних захворювань кишківника

XXIV Гастростудія: сучасні підходи до лікування функціональних захворювань кишківника

15 листопада 2018 р.

В Універсальній клініці «Оберіг» 14 листопада 2018 року відбулася XXIV Гастростудія, присвячена функціональним захворюванням кишківника. Гастростудії – це освітні заходи для гастроентерологів, терапевтів, лікарів загальної практики та ендоскопістів, які вже багато років проходять в нашій клініці та завжди викликають велику зацікавленість медичної спільноти.

XXIV Гастростудія розпочалася з виступу керівника Гастроцентру Універсальної клініки «Оберіг», д.мед.н. Соловйової Г.А., яка познайомила слухачів з алгоритмами діагностики та лікування синдрому подразненого кишківника. СПК – це найбільш розповсюджений гастроентерологічний синдром з багатофакторною етіологією та комплексним патогенезом. Питання вибору лікування для пацієнта з СПК також були висвітлені в доповіді Швеця О.В., президента Асоціації Дієтологів України, к.мед.н., експерта МОЗ України з гігієни харчування. В лікуванні пацієнтів з СПК ключовими напрямками є дієтотерапія, контроль загальних та специфічних симптомів. Швець О.В. наголосив на значенні індивідуальної дієти та правильного способу життя для пацієнтів з даним захворюванням.

На фото учасники Гастростудії (зліва направо): Соловйова Г.А., Динник Н.В., Захараш М.П., Кваченюк К.Л., Швець О.В.
На фото учасники Гастростудії (зліва направо): Соловйова Г.А., Динник Н.В., Захараш М.П., Кваченюк К.Л., Швець О.В.

К. мед.н. Кваченюк К.Л. (Міський діагностичний центр) більш детально розповіла про дієти при СПК, в тому числі, про принципи використання Low FODMAP дієти. Лікар-гастроентеролог, дієтолог Універсальної клініки «Оберіг» Динник Н.В. виступила з доповіддю «Непереносимість харчових інгредієнтів: міфи чи реальність?», в якій познайомила гостей Гастростудії з рідкісними випадками харчової чутливості, наприклад, до гістаміну, бензоату, тіраміну і т.п. Наприкінці Гастростудії Соловйова Г.А. та Швець О.В. представили клінічні випадки функціональних захворювань кишківника.

Спеціалісти Гастроцентру Універсальної клініки «Оберіг» мають великий досвід ефективного лікування пацієнтів з синдромом подразненого кишківника та можуть надати рекомендації стосовно дієти, які допоможуть тримати під контролем симптоми захворювання. Також вони завжди раді поділитися своїми знаннями з колегами, що стикаються в своїй практиці з функціональними захворюваннями кишківника.

Направлення:
Гастроентерологія
Відділення:
Гастроцентр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»