• Головна
 • Діагностика і лікування захворювань печінки

Діагностика і лікування захворювань печінки

Будь-яке, навіть незначне, порушення роботи такого важливого органу як печінка, може призводити до неприємних і навіть небезпечних наслідків. Найчастіше захворювання печінки не дають про себе знати на початкових етапах, оскільки цей орган не має нервових закінчень, а значить не болить.

Найбільш поширеними серед захворювань печінки залишаються вірусні гепатити С і В. Незважаючи на складність і тривалість лікувального процесу, ці захворювання піддаються ефективному лікуванню за умови точної діагностики (біологічні та вірусологічні показники) і підбору результативною схеми лікування. У клініці спеціалізований консультативний прийом пацієнтів з вірусними гепатитами веде лікар-гепатолог, професор В.С. Топольницький. Для лікування вірусних гепатитів в клініці «Оберіг» є необхідні умови для кількісної оцінки вірусного навантаження, від чого залежить схема інтерферонотерапії та/або поліхіміотерапії (ПХТ). Основна мета комбінованої терапії на сьогоднішній день - досягнення стійкої вірусологічної відповіді для запобігання таких фатальних наслідків як гепатоцелюлярна карцинома (рак печінки) і цироз печінки.

Для того, щоб диференціювати вірусний гепатит або інші захворювання печінки, такі як: жирова хвороба печінки (стеатоз, стеатогепатит), алкогольна хвороба печінки (фібрози і цирози пов'язані з надмірним вживанням алкоголю) , гельмінтози печінки, доброякісні та злоякісні пухлини печінки, особливо важливо потрапити на прийом до кваліфікованого гастроентеролога або гепатолога , який зібравши анамнез захворювання , виконавши первинну діагностику, зможе створити план спеціалізованої діагностики з використанням широкого спектру сучасних інструментальних і лабораторних досліджень.

У клініці «Оберіг» є повний перелік необхідних інвазивних і малоінвазивних методів діагностики печінки, які допоможуть встановити точний діагноз і призначити ефективне лікування.

 1. Лабораторна діагностика
  ФіброМакс - неінвазивна діагностика захворювань печінки. Цей багатокомпонентний лабораторний тест дозволяє оцінити ступінь тяжкості фіброзу печінки, активність некро-запального процесу в печінці, жирову дистрофію (стеатоз), діагностувати неалкогольний гепатит.
  — Аналіз крові на ферменти печінки (аланініновая амінотрансфераза (АЛТ) і аспартатних амінотрансфераза (АСТ);
  — Аналіз крові на білірубін - підвищений вміст якого може свідчити про гостре захворювання печінки;
  — Аналіз крові на альбумін - знижений вміст якого може свідчити про хронічні захворювання печінки.
 2. Ультразвукова діагностика (Shеar Wave еластографія)
  Це унікальне дослідження в руках професійного фахівця з УЗ - діагностики може чітко диференціювати дифузні захворювання печінки (стеатоз, гепатит) і оцінити ступінь вираженості фіброзу, цирозу печінки. Це дослідження часто використовується в комбінації з набором лабораторних тестів, а також аналізу клінічної картини захворювання.
 3. МРТ- діагностика (магнітно -резонансна холангіопанкреатографія) Дана малоінвазивна діагностична методика є абсолютно нешкідливою: не несе променевого навантаження, проводиться без застосування контрастного підсилення, і може виконуватися як у дорослих, так і у дітей. Водночас, методика з точністю дозволяє візуалізувати запальні стенози, конкременти, різні пухлини, метастатичні ураження печінки.
 4. МСКТ - діагностика
  Комп'ютерна діагностика печінки дозволяє диференціювати механічну жовтяницю від паренхіматозної і гемолітичної , діагностувати пухлини і абсцес печінки, а також поддіафрагмальний і підпечінковий абсцес, кісти і гематоми. Введення підсилюючої контрастної речовини дозволяє з високою точністю візуалізувати метастатичні ураження печінки при онкологічних захворюваннях.

У клініці «Оберіг» діагностика захворювань печінки - це командна робота гастроентерологів, лікарів- радіологів , лікарів уз - діагностики, лікарів лабораторної діагностики. Тільки злагоджена робота професіоналів дозволяє отримати точний діагноз і ефективне лікування.

Телефонуйте:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03