Ендометріоз 2012

6-7 грудня в клініці «Оберіг» відбувся перший в Україні майстер-клас «Ендометріоз-2012», який відвідали акушер-гінекологи з усієї країни. Експертами майстер-класу виступили провідні гінекологи Європи, Росії та України – Реваз Ботчоришвілі (доктор медицини, керівник міжнародного центру ендоскопічної хірургії та гінекології СІСЕ, Франція), Олександр Попов (д.м.н., професор, керівник відділення ендоскопічної хірургії МОНІАГ, Росія), Ігор Гладчук (д.м.н., професор, кафедра акушерства та гінекології ОДМУ, Україна) та Віктор Ліщук (к.м.н., керівник Центру Здоров’я Жінки клініки «Оберіг»). Унікальність даного освітнього заходу полягала в докладному розгляді проблеми ендометріозу, його діагностики та лікування за світовими стандартами. Традиційно для клініки «оберіг» в програму входили цикли «живої хірургії», під час яких експерти проводили реальні оперативні втручання у жінок з приводу ендометріозу, а відео-трансляція операції в конференц-залу, давала всім слухачам можливість ставити запитання та коментувати хід операцій в режимі реального часу. Протягом 2 днів роботи майстер-класу було проведено 5 операцій, у виконанні гінекологів та хірургів клініки «Оберіг» разом з міжнародними експертами.

Така співпраця українських та міжнародних професіоналів у сфері гінекології вже є традиційною для клініки «Оберіг», оскільки подібні освітні заходи відбуваються в кінці кожного року. Щороку велика кількість практичних гінекологів з України та ближнього зарубіжжя відвідує клініку «Оберіг», щоб побачити на власні очі зразкову хірургію у виконанні міжнародних та вітчизняних віртуозів власної справи та ознайомитися з сучасними підходами до хірургічного лікування гінекологічних захворювань світового рівня.

Ендометріоз – непростий гінекологічний діагноз, що входить в першу трійку за частотою виникнення у жінок дітородного віку. Точний відсоток жінок, що страждають на ендометріоз визначити важко, оскільки він часто залишається недіагностованим. При цій хворобі слизова оболонка матки (ендометрій) розростається в інших відділах організму жінки, де його не має бути в нормі.

Для жінки діагноз ендометріоз – це нестерпно сильні болі та кровотечі під час менструацій, непліддя (близько 40% жінок хворих на ендометріоз не можуть завагітніти!). Незважаючи на те, що ендометріоз вважається доброякісним захворюванням, він має здатність до інфільтруючого росту і поширення, тобто може «розростатися» в сечовий міхур чи кишківник, провокуючи такий небезпечний для життя синдром, як кишкова непрохідність. Проте найгіршим є те, що ендометріоз значно погіршує якість життя жінки, знижує її працездатність, призводить до уникання статевих стосунків через біль.

В усьому світі давно визнали ендометріоз, як важливу медико-соціальну проблему. В розвинених країнах Європи та Америки функціонують окремі спільноти допомоги жінкам хворим на ендометріоз. На жаль, в нашій країні жінки мало обізнані і сприймають болісні менструації чи болі під час статевих стосунків, як норму, а не як прояв серйозного захворювання.

Проте ендометріоз можна і треба діагностувати та в подальшому результативно лікувати. Цим можуть займатися лише експертні центри, які мають усе необхідне діагностичне обладнання (УЗД, МРТ, МСКТ) для визначення ступеню важкості ендометріозу та точної локалізації, виконують лапароскопію, і мають можливість виконати складне оперативне втручання при глибокому інфільтративному ендометріозі. В Україні на сьогоднішній день існує лише кілька експертних центрів, один з яких Центр Здоров’я Жінки Універсальної клініки «Оберіг», який має всі умови для ведення пацієнтів з ендометріозом будь-якої стадії.