Ендоскопічна резекція та дисекція слизової оболонки в лікуванні захворювань ШКТ

Фото-звіт «Ендоскопічна резекція і диссекция слизової оболонки в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту»

28 вересня в Універсальній клініці «Оберіг» відбувся перший міжнародний практичний майстер-клас для лікарів ендоскопістів та гастроентерологів. Майстер-клас було присвячено ендоскопічним резекціям та дисекціям слизової оболонки шлунка та кишківника в лікуванні передракових захворювань і станів шлунково-кишкового тракту.

Значну увагу на конференції було присвячено діагностиці та лікуванню раннього раку шлунка та товстої кишки. Проблема пізньої діагностики раку шлунка є дуже актуальною для України сьогодні. Більш ніж у 60% випадків рак шлунку діагностується на 3-4 стадіях розвитку хвороби, коли лікування є вкрай тяжким та малоефективним.

Наймогутнішою зброєю з раком шлунка є його рання та точна діагностика. Для цього необхідно мати відповідне ендоскопічне обладнання, що дозволяє лікареві ретельно оглянути слизову оболонку, взяти біопсію у разі потреби, і тільки тоді з упевненістю заявити про відсутність у пацієнта ознак раннього раку. Окрім обладнання лікарі-ендоскопісти, що проводять діагностику повинні мати відповідні навики проведення даних маніпуляцій і операцій.

Лікарі Гастроцентру клініки «Оберіг» дотримуються стандартизованих протоколів виконання діагностичної гастро- та колоноскопії. Такі процедури зазвичай тривають близько 20-30 хвилин та виконуються у стані медикаментозного сну, для того, щоб ретельніше оглянути порожнину шлунка та кишківника. Взяття біопсії є обов’язковим при проведенні діагностичної гастро- та колоноскопії. У заході прийняв участь провідний ендоскопіст Росії: завідуючий відділенням діагностичної та оперативної ендоскопії Ярославської обласної онкологічної лікарні, д.мед. наук, доцент, Сергій Володимирович Кашин. Він не тільки виступив із теоретичним докладом, але і власноруч разом із фахівцями клініки «Оберіг» провів кілька показових діагностичних та лікувальних маніпуляцій. Усі оперативні втручання транслювалися на великі екрани конференц-залу, де всі учасники майстер-класу могли задавати запитання та обговорювати хід операції і процедур.

Учасниками майстер-класу стало більше 100 практикуючих лікарів з усієї країни. Всі вони відмітили практичну користь заходу, який дав їм реальні практичні знання, які вони зможуть застосувати у повсякденній практиці. Запрошений експерт С.В. Кашин відмітив гарний рівень підготовки заходу, професійність лікарів клініки «Оберіг» та зрадів, що Україна має принаймні один експертний медичний заклад в сфері гастроентерології та ендоскопії, де є усі можливості для проведення точної діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, в тому числі раннього раку шлунку та кишківника ендоскопічно, уникаючи травматичних відкритих операцій.