• Головна
  • Хірургічна підготовка до ЕКЗ

Хірургічна підготовка до ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) - ефективна методика для лікування непліддя у жінок. Для того, що б бажаний результат від ЕКО був досягнутий , тобто жінка змогла виносити і народити дитину, необхідна ретельна підготовка, іноді навіть із застосуванням міні-інвазивних хірургічних методик, таких як лапароскопія і гістероскопія.

Заради справедливості, варто відзначити, що при проведенні лапароскопії у жінок з непліддям невстановленого походження часто виявляється трубно-перитоніальний фактор (спайковий процес, гідросальпінкс), або ендометріоз, лікування якого сприяє самостійному настанню вагітності без застосування допоміжних репродуктивних технологій, таких як ЕКЗ. Лапароскопія збільшує шанси настання вагітності після застосування ЕКО, усуваючи фактори, що перешкоджають нормальному прикріпленню ембріона до стінки матки і його подальшому розвитку.

При ряді патологічних процесів лапароскопія - це оптимальна альтернатива в лікуванні для жінки. Найбільш поширені з них:

спайковий процес у малому тазі

Найчастіше спайковий процес робить технічно неможливим виконання ЕКЗ, оскільки яйники неможливо пропунктувати через те, що вони щільно спаяні з маткою, матковими трубами, кишечником і укладені в футляр зі спайок. У такому випадку лапароскопічна операція усуває спайки і відкриває доступ до яйників.

гідросальпінкс

Запалення маткових труб, при якому вони наповнюються рідиною, розширюються і перетворюються в об'ємні «мішки» - гідросальпінкси. Їх наявність не тільки перешкоджає заплідненню, але й імплантації ембріона в матці, а також може сприяти позаматковій вагітності. У даному випадку єдиним ефективним лікуванням є видалення маткових труб, яке в клініці «Оберіг» також виконують лапароскопічно.

ендометріоз

Наявність у пацієнтки ендометріозу не тільки знижує частоту успішної імплантації, але і якість одержуваних яйцеклітин через негативний вплив на них речовин, що виробляються ендометріоми. Ендометріоз сам по собі часто є причиною непліддя і тому особливо важливо виконати діагностичну, а іноді й лікувальну лапароскопію перед проведенням ЕКЗ, оскільки це підвищує шанси настання вагітності в природному циклі.

кісти яйників

Під час вагітності великі кісти яйників можуть перекручуватися або розриватися, що тягне за собою важкі ускладнення. Саме тому перед проведенням ЕКЗ рекомендують видалення новоутворень яйників.

міома матки

При наявності міоми діаметром більше 4 см значно знижується ефективність програми ЕКЗ і виношування вагітності, тому рекомендується перед процедурою ЕКЗ виконати видалення вузлів. У клініці «Оберіг» лікування міоми матки проводять малоінвазійними методиками, за допомогою лапаро- або гістероскопії (при субмукозних міомах). Кожна жінка повинна мати шанс стати матір'ю, і фахівці клініки «Оберіг» допоможуть підготувати жіночий організм до прекрасного дива природи - вагітності.