I науково-практична конференція «Малоінвазивна хірургія та урологія дитячого віку: сучасні підходи»

Керуючись тим, що на сьогоднішній день впровадження малоінвазивних технологій (лапароскопії, торакоскопії, ендоскопії) в дитячій хірургії та урології в Україні відстає від хірургії для дорослих (більшість малоінвазивних методик при хірургічних втручаннях у дітей використовуються дуже мало, а іноді батькам навіть не пропонують такої опції, бо відсутнє необхідне високотехнологічне обладнання та навчені фахівці), ми вирішили ініціювати активний розвиток цього напрямку дитячої хірургії та урології.

Створений у вересні 2011 року Центр інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології (ЦІТДХУ) вже зараз надав можливість маленьким пацієнтам та їх батькам отримати найвищий рівень малоінвазивних оперативних втручань поряд із традиційними методиками оперування, якими досконало володіють наші фахівці. Батьки дітей, яким необхідне оперативне втручання, можуть вибрати оптимальний спосіб проведення операції, але у розвинутому світі вибір завжди на користь малоінвазивної хірургії у маленьких пацієнтів. Такі операції як апендектомія, пластика гриж (кил), корекція інвагінації чи ахалазії кардії, корекція гідронефрозу чи нефректомія у 95 % випадків можуть бути виконані за допомогою лапароскопії чи торакоскопії.

Сучасні технології можливі тільки при поєднанні високотехнологічного обладнання та добре підготованих для їх впровадження фахівців. На жаль, не всі дитячі хірурги та урологи України мають змогу відвідувати міжнародні конференції та семінари для того, щоб переймати досвід більш розвинених країн, тож ми вирішили організувати подію міжнародного формату для українських дитячих хірургів і урологів.

В стінах універсальної клініки «Оберіг» 02-03 березня 2012 року пройшла І науково-практична конференція «Малоінвазивна хірургія та урологія дитячого віку: сучасні підходи». Нами були запрошені провідні фахівці із Польщі та Росії, які наживо демонстрували учасникам конференції техніку проведення лапароскопічних операцій у дітей, деякі з яких виконувалися уперше на території України. За два робочі дні конференції було прооперовано семеро дітей з важкими вродженими патологіями: гідронефрозом нирки, сечокам’яною хворобою, холедохолітіазом, різними видами гриж. Так на очах у 150 дитячих хірургів була проведена корекція пахової грижі методом PIRS у виконанні Д. Патковського, автора цієї методики; лапароскопічна пластика ЛМС, лапароскопічна нефректомія, лапароскопічна резекція кісти нирки та інші. Варто зазначити, що всі операції виконувалися використовуючи малоінвазивні методики тобто з декількох проколів за допомогою спеціальних інструментів , без розрізів тіла , що означає значно меншу післяоперативну травму для дитини, швидше відновлення після операції та практичну відсутність післяопераційного болю та рубця.

Незважаючи на те, що дана методика є важчою з огляду техніки виконання для самого лікаря, проте ми переконані, що якщо це зменшує страждання дитини та її батьків та дозволяє легше перенести об’ємну операцію, її варто практикувати в дитячій хірургії та широко використовувати!

Якщо Вашій дитині була рекомендована операція – замисліться, чи знаєте Ви про всі існуючі альтернативи та техніки її виконання? Чи запитали Ви другу думку іншого лікаря? Будьте уважними та свідомими! Звертайтеся в Центр Інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології за медичною допомогою або консультацією висококваліфікованих лікарів: дитячих хірургів та урологів.

Ми завжди знайдемо найменш травматичний та безболісний спосіб виконати операцію у дитини!