III Міжнародна науково-практична конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії»

Протягом 06-08 грудня 2011 року в Універсальній клініці «Оберіг» відбулася безпрецедентна за своїм змістом та формою міжнародна науково-практична конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії». На сьогоднішній день, світові досягнення в гінекологічній хірургії є абсолютно вражаючими, навіть у порівнянні з минулими роками.

Даний захід вже традиційно присвячений пам’яті видатного акушер-гінеколога Анатолія Федоровича Єфименка, який був переконаний у тому, що Україна має йти в ногу зі світовими стандартами та досягненнями. Оперувати жінок за європейськими стандартами – щоденна робота хірургів-гінекологів Центру здоров’я жінки універсальної клініки «Оберіг», який займає лідерські позиції в сучасній гінекологічній хірургії не тільки в Україні. Проте для підтримання та удосконалення кваліфікації хірурга-гінеколога необхідне постійне навчання. Саме тому, ми проводимо даний захід уже втретє, в кінці кожного року, підводячи підсумки року що минає та впроваджуючи світові здобутки у щоденну клінічну роботу. Цього року нам вдалося зібрати близько 130 практикуючих гінекологів з усієї України, а також ряд світових зірок, які вже залишили свої імена в історії розвитку оперативної гінекології. Серед них були проф.

Стефано Бетоккі з м. Барі (Італія) – автор «офісної гістероскопії», як методу оперативного втручання. Проведення гістероскопії є «золотим стандартом» в усіх розвинених країнах світу при широкому спектрі гінекологічних захворювань (безпліддя, ендометріоз, гіперпластичні процеси і т.д.) і є альтернативою вишкрібанню порожнини матки, яке, на жаль, широко застосовується в гінекологічних стаціонарах України для діагностики та лікування внутрішньо-маткових утворень. Як завжди, блискуче модерував захід наш друг, професор Олександр Попов з Москви. Також конференцію відвідали відомі професори із Санкт-Петербургу: проф. Віталій Беженарь (керівник відділення оперативної гінекології НДІ ім. Д.А. Отта), проф. Ігор Бєрлєв (завідуючий кафедрою акушерства та гінекології у Державній медичній академії післядипломної освіти м. Санкт-Петербург). Всі учасники конференції були раді вітати Жака Аму, професора акушерства та гінекології з Франції, основоположника гістерорезектоскопії. Він був найбільш досвідченим учасником конференції, чиї руки зробили більше десяти тисяч гістерорезектоскопій.

Дійсна унікальність конференції полягала у її практичній складовій, адже набагато цінніше один раз побачити, ніж сто разів почути. Саме тому, ми включили цикли «живої хірургії» в програму конференції. Зміст «живої хірургії» полягав у тому, що під час трьох робочих днів конференції хірурги-гінекологи клініки оперували разом із запрошеними фахівцями, визнаними експертами, з Франції, Італії, Росії та Украйни. Було проведено реальні операції в операційних клініки «Оберіг» із прямою відео трансляцією на 2 великі екрани конференц-зали клініки. Так, всі учасники конференції могли слідкувати за ходом операцій, обговорюючи з оперуючими хірургами її хід та набуваючи безцінного досвіду. Загалом, було проведено 17 оперативних втручань різної складності.

Особливо вражаючою була операція, виконана Маріо Мальцоні професором онкогінекологом з Італії з командою, що є унікальною для України на сьогоднішній день – лапароскопічна радикальна онкологічна операція при раку шийки матки на ранній стадії. Пацієнтці провели радикальну гістеректомію з диссекцією (збереженням) нервів. Операція тривала більше 6 годин і завершилася майже опівночі. Незважаючи на це, учасники конференції не залишали конференц-залу та уважно спостерігали за ходом операції, оскільки на екрані відбувалися дійсно унікальні речі! Не менш унікальну операцію продемонстрували і українські фахівці – професор Ігор Гладчук та хірург клініки Микола Мендель виконали складну лапароскопічну операцію при глибокому інфільтративному ендометріозі з резекцією ділянки враженої товстої кишки та накладенням анастомозу лапароскопічним шляхом. Повний огляд сучасних можливостей лікування ендометріозу під час конференції висвітлив професор Чарльз Чапрон (Франція).

Ми пишаємося тим, що гінекологи, хірурги та анестезіологи клініки «Оберіг» мали змогу оперувати пліч о пліч зі світовими зірками гінекології. Також нам було дуже приємно отримати від них високу оцінку технічних та професійних можливостей клініки «Оберіг», кваліфікації її спеціалістів та технічної оснащеності операційної, забезпечення високоякісного наркозу. Ця похвала дійсно варта уваги, оскільки вона була висловлена визнаними світовими фахівцями.

Ми переконані, що такі наукові заходи безпосередньо впливають на розвиток нашої вітчизняної медицини, оскільки практичні знання отримані лікарями за три дні конференції важко порівняти з будь-чим іншим.

Організатори конференції та її учасники висловили спільну думку щодо продовження цього проекту в майбутньому. Це означає, що у грудні 2012 року затишна конференц-зала Універсальної клініки «Оберіг», разом із партнерами Karl Storz та IPSEN прийматиме черговий науково-практичний захід, покликаний підвищувати майстерність українських акушерів-гінекологів. А універсальна клініка «Оберіг» і надалі пропонуватиме кожній українській жінці можливість виконання гінекологічних операцій за європейським стандартом без потреби їхати за кордон.