• Головна
  • Ультратонка трансназальна езофагогастродуоденоскопія (У-ЕГДС)

Ультратонка трансназальна езофагогастродуоденоскопія (У-ЕГДС)

З вересня 2015 року в клініці «Оберіг» з’явилися нові можливості в діагностиці та лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту у деяких категорій пацієнтів дорослих і дітей, а саме – езофагогастродуоденоскопія транс назальна (через ніс).

Чому саме через ніс? Тому що при введенні ендоскопу через ніс відсутній контакт з коренем язику, подразнення якого і є причиною всіх неприємних відчуттів під час введення ендоскопу через рот (позиви до блювоти, відчуття нестачі повітря, тощо).

Пацієнти клініки «Оберіг» знають,що уникнути дискомфорту під час ендоскопічних досліджень можна за рахунок наркозу (медикаментозного сну), що дуже широко застосовується в клініці, але є частина пацієнтів, яким наркоз протипоказаний (тяжкі супутні захворювання, високий індекс маси тіла, коротка шия, травми та деякі анатомічні особливості нижньої щелепи).

Також є деякі стани, коли ендоскоп звичайного діаметру провести неможливо, або існує високий ризик перфорації органу (звуження стравоходу, опік, пухлина, аневризма аорти, звуження вихідного відділу шлунку).

Саме для таких категорій пацієнтів з’явилася альтернативна методика, що виконується без наркозу, тому пацієнт відразу після дослідження може їсти,пити, сісти за кермо автівки. Під час дослідження пацієнт може спілкуватися з лікарем, ставити йому запитання. В педіатричній практиці застосування ультратонкого ендоскопу дає можливість виконувати езофагогастродуоденоскопію дітям , починаючи з місячного віку, ( у цієї категорії пацієнтів дослідження виконується через рот та під медикаментозною седацією). А дітям з 10 років дослідження може бути виконане через ніс , без медикаментозної седації ,без болю, дискомфорту, та без сліз.

Дослідження виконується з використанням найсучаснішого ультратонкого гастровідеоскопу Olympus EXERA III GIF-XP190N. Товщина ендоскопу 5,4мм, ( товщина звичайного ендоскопу від 8 до 10 мм) але, наш «малюк» має канал для інструментів 2,2мм , що дозволяє йому виконувати майже всі необхідні ендоскопічні втручання ( біопсії, поліпектомії, видалення сторонніх тіл, тощо), крім того, він оснащений системою покращення зображення (вузькосмугове дослідження -цифрова хромоскопія, NBI).

Найчастіше лікарями клініки перевага надається виконанню «класичної ЕГД», якщо у пацієнта немає протипоказів та обмежень для її виконання. Якщо Ви маєте протипокази чи обмеження – ви не залишитесь без допомоги завдяки новим можливостям в клініці «Оберіг».

Телефонуйте:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03