Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Лабораторне дослідження калу (загальний аналіз, копрограма, аналіз на яйця гельмітів та цисти найпростіших тощо)

Лабораторне дослідження калу (загальний аналіз, копрограма, аналіз на яйця гельмітів та цисти найпростіших тощо)
  • Дослідження калу в більшості випадків проводять без спеціальної підготовки пацієнта.
  • Кал збирають після довільної дефекації, він не повинен містити сторонні домішки, такі як сеча, дезінфікуючі засоби та ін.
  • Не беруть на дослідження кал після клізми, застосування ректальних свічок, прийому проносних засобів або барвників, касторової олії або вазелінового масла, настою беладони, а також пілокарпіну, препаратів заліза, вісмуту, барію та ін.


Рекомендується:

  • за 2-3 дні до збору калу на дослідження уникати прийому лікарських препаратів, що змінюють характер калу, а також викликають функціональні порушення шлунково-кишкового тракту;
  • заздалегідь одержати контейнер для самостійного збору калу на рецепції.


Важливо! Якщо одночасно замовляються дослідження з різних груп (ПЛР, клінічне або бактеріологічне) кал необхідно доставити в окремому контейнері для кожної з груп.

Загальний аналіз калу

На дослідження не можна направляти кал після клізми, введення ректальних свічок, прийому касторового або вазелінового масел. За показаннями, лікарем призначається пробна дієта, якої пацієнт дотримується протягом 4-5 днів. Кал для дослідження не повинен вміщувати сторонніх домішок, наприклад, сечі.

Копрограма

Для копрологічного дослідження збирають свіжий кал в одноразовий контейнер для кала в кількості 2-3 грам. Ємність з калом щільно закривається кришкою, і доставляється до лабораторії.

Аналіз калу на яйця гельмінтів та цисти найпростіших

Збирають свіжий кал в одноразовий контейнер. Кал для дослідження на яйця гельмінтів збирається з семи ділянок фекалії у кількості 2-3 грам. Ємність з калом щільно закривається кришкою та доставляється до лабораторії. Крім того, до лабораторії доставляють мимоволі виділених паразитів.

Клінічне дослідження

Для дослідження на виявлення прихованої крові в калі (гемоглобін і трансферин) не слід збирати біоматеріал: в період менструації, при наявності геморою, який кровоточить, крові в сечі або після значних зусиль при дефекації.

Дослідження не слід проводити протягом 2 тижнів після інструментальних досліджень шлунково-кишкового тракту або медичних процедур, які можуть викликати механічні пошкодження слизової (наприклад, колоноскопія, ректороманоскопія, очищення кишківника за допомогою клізм та ін.).