Міфи про вакцинацію

Головним аргументом батьків, які виступають проти вакцинації — є ризик післявакцинаційних ускладнень. Для таких батьків ми завжди наводимо розраховані ймовірності ускладнень від вакцинації. Наприклад, при вакцинації від кору ризик розвитку енцефаліту — один випадок на мільйон щеплень, генералізована інфекція при вакцинації БЦЖ (туберкульоз) виникає в одному випадку на мільйон, і тільки внаслідок грубих вроджених порушень в імунній системі дитини, яку вакцинують, поліомієліт виникає в одному випадку на один-три мільйони щеплень. Натомість, навіть один шанс захворіти кором, туберкульозом або поліомієлітом може призвести до тяжкої інвалідизації чи навіть смерті дитини.

Другий аргумент, який ми часто чуємо від батьків, які піддають сумніву необхідність вакцинації є неактуальність вакцинації від таких рідкісних захворювань, як поліомієліт або кашлюк чи правець. Єдиною причиною відсутності ризику зараження цими рідкісними хворобами — є поголовна імунізація (вакцинація). Тобто заразитися немає від кого, проте якщо відсоток вакцинованих дітей знизиться, то і ймовірність розвитку епідемії значно зросте.

І ще однією причиною для сумнівів у батьків є поширений міф про те, що вакцинація знижує загальний імунітет дитини. Проте жодних даних, які б це доводили немає. Навпаки, дослідники визначили, що після вакцинації від грипу на 30% знижується ризик отиту, після вакцинації від кіру — частота проносів, набряків та запалень легенів. А пневмококова вакцина зменшує ризик захворювання на тяжку пневмонію. Встановлено, що в США люди похилого віку, що вакцинувалися від грипу на 20% рідше хворіли на інфаркти та інсульти.

Ви ще не вакцинували Вашу дитину? Маєте питання без відповідей? Тоді Вам до нас! Телефонуйте 521-03-03!