Важно знать

Діти та гаджети. У чому небезпека?

Смартфон, планшет, комп'ютер, телевізор – все це є невід'ємною частиною сучасного дитинства.

Направлення:
Відділення:
Педіатрична служба
Теги:
Skype-консультація

Гормональна контрацепція та зайва вага

Один із міфів про гормональні контрацептиви пов’язаний із тим, що жінки скаржаться на зайву вагу при прийомі таблетованих препаратів. 

Чому так відбувається?

Гормональні контрацептиви – це медикаменти, які не варто призначати собі самостійно. Неправильно підібраний препарат може викликати ряд побічних реакцій, зокрема і збільшення ваги тіла. 

Направлення:
Гінекологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Укуси кліщів та комах: що робити?

Літо – період пікніків та активного відпочинку на природі! Затьмарити прекрасний час можуть комарі, бджоли, ґедзі та мошки, після укусу яких часто виникають неприємні відчуття.

З приходом теплої пори року до лікарів частіше звертаються з проблемою укусів кліщів. Як відомо, кліщі є переносниками збудників таких хвороб як бореліоз (хвороба Лайма), енцефаліт. Саме тому після прогулянки лісом або парком дитину необхідно оглянути. Варто приділити особливу увагу волосяній частині голови та ділянкам за вухами.

Направлення:
Дитяча поліклініка, Терапія
Відділення:
Педіатрична служба
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Біг – ефективний спосіб «спалення» калорій

Біг – ефективний спосіб «спалення» калорій. Для приблизного розрахунку витрат калорій під час бігу зазвичай використовується формула 1 ккал/кг маси тіла/км. Так, людина вагою 70 кг витрачає 700 ккал на 10 км. Це приблизно година бігу. При ходьбі витрачається в 2 рази менше. Різниця витрат калорій між чоловіками та жінками визначається тільки різницею в масі їхнього тіла. Кількість «спалених» калорій також залежить від швидкості (темпу) як біга, так і ходьби.

Направлення:
Ортопедія і травматологія
Відділення:
Клініко-консультативне відділення (Поліклініка)
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Сонячний та тепловий удар у дітей

Літня пора та тепла погода – це веселощі на сонці, прогулянки в парку, відпочинок у басейні, на річці чи морі, заняття спортом. Але коли температура (і рівень вологості) стрімко підвищується – діти можуть піддаватися ризику отримати сонячний або тепловий удар.

Направлення:
Дитяча поліклініка, Дитячий стаціонар
Відділення:
Невідкладна допомога, Педіатрична служба
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Дієта при подагрі

Загальні принципи дієтичних рекомендацій при гіперурикемії, подагрі:

Втрата ваги. Надмірна вага збільшує ризик розвитку подагри, а зниження ваги знижує ризик подагри. Дослідження показують, що зменшення кількості калорій та зниження ваги – навіть без дієти з обмеженням пуринів – знижує рівень сечової кислоти та зменшує кількість подагри. Втрата ваги також зменшує загальне навантаження на суглоби.

Направлення:
Ревматологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

«Лікувати не можна помилувати» – ставимо коми на прийомі у гінеколога

Ми хочемо разом з вами спробувати розставити коми і крапки в питанні лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Що це таке – в наш час знають практично всі. Так чому ж постало питання – «лікувати або не лікувати?», чому все частіше на просторах інтернету говорять про так звані «комерційні» діагнози? Так, ці інфекції зачіпають дуже інтимні сфери нашого життя, і не всі готові відкрито про це говорити, просити поради у близьких, друзів, як це буває у випадках, коли заболить серце або спина. Тому ми хочемо поговорити з вами на цю «незручну» тему, щоб ви володіли достовірною інформацією і ухвалювали правильні рішення стосовного свого здоров'я.

Направлення:
Гінекологія
Відділення:
Центр здоров'я жінки (гінекологія та акушерство)
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Сучасні методи лікування епілепсії

Навіть один епілептичний напад може бути травматично небезпечною та психотравмуючою подією, що має великі соціальні наслідки (втрата можливості керувати автомобілем, обмеження щодо працевлаштування, тощо). Повторні епілептичні напади призводять до ще більш серйозних проблем. Тому важливо спиратись на доказово обґрунтовані принципи діагностики та курації пацієнтів після першого епілептичного нападу та, за необхідності, попереджати повторні епілептичні напади за допомогою протиепілептичних засобів. Своєчасне призначення протиепілептичної терапії і вибір препарату вкрай важливі, оскільки вдале стартове лікування епілепсії — це запорука подальшого успіху, збільшення прихильності хворих до терапії, запобігання розвитку у них тих чи інших психічних симптомів.

Направлення:
Дитяча неврологія, Неврологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Рання діагностика епілепсії

Необхідно знати, що всі пацієнти з епілепсією мають епілептичні напади, проте не всі, хто мають епілептичний напад, отримують діагноз епілепсія. Правильне своєчасне обстеження пацієнта, який переніс перший в своєму житті епілептичний напад, – це запорука збереження нормальної якості життя, вибору оптимальної тактики лікування та попередження повторних нападів.

Направлення:
Дитяча неврологія, Неврологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»

Побічні ефекти та ускладнення при хіміотерапії

З усіх методів лікування онкологічних захворювань хіміотерапія розвивається в наш час особливо швидко. Розробляються нові препарати, різні схеми їхнього поєднання, однак, запобігти зовсім або передбачити заздалегідь побічні ефекти даного виду лікування дуже складно. Вони можуть розвинутися на ранніх стадіях лікування або бути відсутнім зовсім. Можуть бути більш-менш виражені. Але в ситуації, коли хіміотерапія є «рятівним колом» лікаря і пацієнта необхідно разом робити все, щоб лікування було максимально ефективним.

Направлення:
Онкологія, Хіміотерапія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»