Алфавітний покажчик

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И I Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Магнітно-резонансная томографія: підготовка

МРТ-дослідження проводиться виключно за медичними показаннями за наявності направлення із зазначенням області дослідження, діагнозу/клінічної проблеми і мети дослідження. Для правильної інтерпретації отриманих зображень до початку дослідження слід надати всю необхідну клінічну інформацію, а також дані попередніх КТ- або МРТ-досліджень лікарю-рентгенологу.

Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження зазвичай не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі.

При дослідженні органів черевної порожнини слід утриматися від прийому твердої їжі за 4 години до дослідження. З напоїв краще приймати чорничний або лохинний сік. Майте на увазі, що дослідження буде тривати до 30-45 хвилин, в рідкісних випадках до 60 хвилин.

При дослідженні голови жінкам рекомендується утриматися від нанесення макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням.

Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, знімні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, магнітні носії. Зняті прикраси і предмети слід покласти в наданій Вам шафі. Рекомендується переодягнутися в наданий Вам одноразовий одяг.

Діти у віці до п'яти років можуть вимагати седації або наркозу. Питання про проведення седації або наркозу, а також підготовки дитини до дослідження необхідно заздалегідь обговорити з анестезіологом. Крім того, дитина має бути одягнена в натуральний бавовняний одяг без металевих кнопок/гудзиків. Проведення МРТ з контрастом дітям до 1 року має бути строго обґрунтовано, наявність направлення є обов'язковою умовою.

При дослідженні молочних залоз практично у всіх випадках використовують контрастну речовину. У тому випадку, якщо призначене МРТ молочних залоз для оцінки стану імплантатів в молочних залозах, необхідності введення контрастної речовини немає. Якщо ж МРТ молочних залоз призначається з метою виявлення пухлинного процесу, то введення контрастної речовини – ОБОВ'ЯЗКОВЕ, незалежно від наявності або відсутності імплантатів в молочних залозах. Дослідження виконується з 5 по 10 день менструального циклу.

При дослідженні гіпофіза на предмет виявлення аденоми в переважній більшості випадків використовують контрастну речовину.

При виконанні МР-холангіопанкреатографії слід утриматися від прийому їжі за 4 години до дослідження.

Направлення:
Магнітно-резонансна томографія (МРТ)
Відділення:
Діагностичне відділення
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»