Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Апендектомія лапароскопічна (апендицит)

Апендектомія лапароскопічна (апендицит)

Видалення червоподібного відростку (апендиксу) – одна із найбільш розповсюджених хірургічних операцій. На сьогодні гідної альтернативи хірургічному видаленню апендиксу знайдено не було. Одиничні дослідження з неоперативного лікування поки що залишилися на рівні експериментів і не отримали широкого поширення.


Операція при гострому апендициті полягає у видаленні запаленого червоподібного відростку. Зробити це можливо декількома способами: традиційним відкритим способом, лапароскопічно крізь один порт або за технологією NOTES (через піхву чи шлунок). Кожний спосіб має свої сильні та слабкі сторони.


Традиційним і найбільш поширеним на сьогоднішній день є лапароскопічна апендектомія, яка вважається рівнозначною альтернативою у дорослих і переважною опцією у дітей. В клініці «Оберіг» вона є стандартом оперативного лікування. При лапароскопічній апендектомії червоподібний відросток (апендикс) видаляють через 3 невеликих проколи довжиною 5 та 10 мм, один з яких розташовується у пупку. Крізь ці проколи вводиться відеокамера та спеціальні інструменти, за допомогою яких виконують операцію. Окрім безсумнівних косметичних переваг (такі розрізи практично непомітні на тілі через деякий час), лапароскопічна апендектомія має ряд інших переваг. Наприклад, терміни відновлення та повернення до фізичної праці після неї менші, ніж при відкритій операції. Очевидну перевагу лапароскопічна апендектомія має і при атиповому розташуванні червоподібного відростку, наприклад, піднирковому чи ретроцекальному (позаду сліпої кишки). При відкритому способі операції в таких випадках доводиться збільшувати розріз на кілька сантиметрів, що не є обов’язковим при лапароскопії. Також значно менш травматичною лапароскопічна апендектомія є для пацієнтів з надлишковою вагою та ожирінням.


Додатковою перевагою лапароскопічного доступу є можливість огляду усієї черевної порожнини, включно з маткою та її придатками. При виявленні гінекологічної патології, можлива її моментальна корекція з тих самих портів, при цьому якщо червоподібний відросток не змінений, його не видаляють.


Особливо привабливою для жінок є однопортова лапароскопічна апендектомія, оскільки при цьому вся операція виконується спеціальним інструментом, який вводять крізь розріз довжиною 2 см в пупку. В результаті шрам «ховається» в пупок і крізь деякий час його практично непомітно. Однопортові оперативні втручання стають все більш поширеними в світі і ця технологія вважається однією з найбільш перспективних в сучасній малоінвазивній хірургії. Клініка «Оберіг» також практикує дану методику.


Ще одна технологія видалення червоподібного відростку: НОТЕС (ендоскопічна хірургія крізь природні отвори), при якій апендектомію виконують крізь піхву чи шлунок, що дозволяє взагалі не залишати жодних рубців на шкірі. Вона викликала величезний бум кілька років тому, але зараз від неї практично відмовились. По-перше, вартість технологічних рішень для такої операції на порядок вища, ніж при інших технологіях, а, по-друге, з’явилося альтернативне рішення з чудовим косметичним ефектом: апендектомія крізь один порт.


Без сумніву, вибір найбільш оптимальної технології ґрунтується на багатьох факторах, і він є індивідуальним для кожного пацієнта. Звернувшись в Універсальну клініку «Оберіг», Ви можете бути впевненими в тому, що спеціалісти клініки підберуть найбільш оптимальний варіант саме для Вас! Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03