Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Свищ прямої кишки

Свищ прямої кишки

Свищ прямої кишки (нориця прямої кишки, хронічний парапроктит) – це патологічний канал між прямою кишкою і шкірою в області промежини або заднього проходу. Норичний хід може пролягати лише під слизовою прямої кишки. Але у важких випадках він проходить крізь м'язи сфінктера, що супроводжується нетриманням калу.


Найчастіше, причина свища – перенесений гострий парапроктит. Хід залишається після розкриття гнійника. Наявність свища підтримує хронічне запалення в м'яких тканинах навколо прямої кишки і може викликати рецидив гострого парапроктиту.

СИМПТОМИ СВИЩА ПРЯМОЇ КИШКИ

Зовні свищ прямої кишки виглядає як отвір на шкірі в області промежини або заднього проходу. Навколо отвору спостерігається почервоніння, ущільнення. Свищ супроводжується болем і свербінням в задньому проході, слизовими, сукровичними або гнійними виділеннями. Під час загострення може підніматися температура тіла.

ДІАГНОСТИКА СВИЩА ПРЯМОЇ КИШКИ

Діагностика свища прямої кишки не викликає труднощів. Досить огляду і пальцевого дослідження прямої кишки. Додатково проводиться аноскопія і ректороманоскопія – огляд прямої кишки зсередини. Щоб з'ясувати, як проходить норичний хід і де знаходиться внутрішній отвір, використовується зонд і спеціальний барвник, який вводиться в свищ. У важких випадках необхідні додаткові обстеження – УЗД, МРТ.

ЛІКУВАННЯ СВИЩА ПРЯМОЇ КИШКИ

Свищ прямої кишки лікується тільки хірургічним шляхом. Це непроста операція, тому для лікування варто вибрати клініку з висококласними фахівцями і сучасним обладнанням. Завдання хірурга-проктолога – усунути свищ, зовнішній і внутрішній отвір, не порушивши функції калового тримання.


У більшості випадків застосовується операція Габріеля, або фістулотомія. Норичний хід розтинають, і формується трикутна рана (вузька частина звернена в бік прямої кишки). Рана поступово заживає зсередини назовні. Щоб попередити повторне утворення свища, необхідне спостереження лікаря і перев'язки.


Один з нових перспективних методів хірургічного лікування – операція LIFT (лігування свища в міжсфінктерному просторі). Вона дозволяє ефективно видалити свищ і зберегти функцію анального сфінктера. Хірург через невеликий розріз зовні заднього проходу перетинає і зашиває норичний хід близько до внутрішнього отвору, усуваючи первинний осередок поширення інфекції.


У складних випадках хороші результати забезпечує метод з використанням обтуратора Anal Fistula Plug – спеціальної «пробки» з колагенових волокон. Обтуратор представляє собою тонкий і довгий гнучкий конус, який вводять в норичний хід через внутрішній отвір. Колагенові волокна стимулюють ріст власної сполучної тканини пацієнта, і свищ заростає.


В Універсальній клініці «Оберіг» доступні новітні оперативні методики лікування свища прямої кишки. Не затягуйте з зверненням до лікаря – телефонуйте:

(044) 521 30 03