Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз

Скринінгові обстеження молочних залоз для жінок до і після 40 років різняться.

Зазвичай для жінок молодше 40 років УЗД молочних залоз проводиться раз на рік, а для жінок старше 40 років – мамографія раз на два роки, якщо лікар не порекомендує інакше.

Але буває, що жінка має підвищений ризик раку молочної залози. Зокрема, коли це захворювання було діагностовано у її близьких родичів. Щоб захистити себе, така жінка потребує частіших обстежень. Це може бути УЗД раз у півроку, мамографія раз на рік або їхнє поєднання (наприклад УЗД раз на рік + мамографія раз на рік). У деяких випадках додатково може бути рекомендовано МРТ молочних залоз.

Кожна жінка з підвищеним ризиком повинна мати свій план регулярних обстежень. Як його визначити? Звернутися на консультацію до мамолога. Лікар оцінить Ваші фактори ризику і повідомить, які дослідження необхідні і як часто.

При збереженому менструальному циклі УЗД краще виконувати на 7-12 день менструального циклу. Дотримання цього правила значно підвищує інформативність дослідження. Якщо менструальний цикл не збережений через менопаузу, видалення матки та/чи яєчників тощо, обстеження можна пройти в будь-який день.

Кожен метод діагностики (УЗД, мамографія, МРТ) має свої переваги та обмеження, тож часто ці обстеження є взаємодоповнюючими при скринінгу та діагностиці утворень.

УЗД призначається для профілактичних оглядів жінок до 40 років, як доповнюючий метод для жінок із високою щільністю молочних залоз, а також при обстеженні вагітних. Серед обмежень методу – відсутність УЗ-візуалізації мікрокальцинатів, а також зниження інформативності для залоз з низькою щільністю та дуже великого розміру. Метод є оператор-залежним, тому проводитися повинен тільки досвідченим лікарем на УЗД-апараті експертного класу.

У клініці "Оберіг" УЗД молочних залоз проводять професійні лікарі-мамологи та радіологи.

Записатися на обстеження можна в нашому контакт-центрі за номером +38 044 521 3003.