Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Functional diagnostics

Functional diagnostics
About the direction
Doctors
About the direction

Електрокардіографія (ЕКГ)

Ми виконуємо електрокардіограму на 12-канальному апараті ЕКГ, який оснащений монітором, що дозволяє додатково контролювати стан пацієнта протягом всього періоду запису кардіограми. Крім цього апарат дозволяє зробити додаткові відведення, тобто розширити дослідження в суперечливих випадках.

Електрокардіограма дає можливість охарактеризувати такі функції серця як автоматизм, збудливість, провідність імпульсу по нервово-м’язовому волокну і виявити зміни в серцевому м'язі (міокарді).

ЕКГ входить в пакет усіх профілактичних та передопераційних програм.

Проба з дозованим фізичним навантаженням. Велоергометрія (ВЕМ).

Навантажувальний тест, під час якого йде безперервне спостереження за змінами електрокардіограми. Суть тесту полягає в створенні умов, коли організму потрібна підвищене споживання кисню, на тлі якого можуть бути зареєстровані ішемічні зміни міокарда, які не проявляються на ЕКГ у спокійному стані.

Можливо визначення толерантності (здатності) до фізичного навантаження у здорових осіб.

Основною метою тесту є діагностика ішемічної хвороби серця (ІХС); визначення функціонального класу стенокардії; та визначення толерантності (здатності) до фізичного навантаження у здорових осіб.

У здорової людини у відповідь на фізичне або емоційне навантаження серцево-судинна система реагує підвищенням пульсу і АТ для забезпечення посиленого кровотоку, що несе кисень необхідний для живлення серцевого м'яза. Як правило, незмінені здорові судини при стресових умовах здатні пропустити належний збільшений об'єм крові, а уражені коронарні судини не можуть впоратися з таким завданням, що в більшості випадків супроводжується порушенням коронарного кровотоку з характерними больовими симптомами, що супроводжуються ішемічними порушеннями по ЕКГ.

Методика (ВЕМ) передбачає виконання пацієнтом згідно стандартному протоколу дозованого фізичного навантаження на велоергометрі під наглядом лікаря функціональної діагностики з безперервною реєстрацією електрокардіограми (ЕКГ) і вимірами артеріального тиску (АТ) до досягнення необхідних розрахункових показників частоти серцевих скорочень (ЧСС).

Проба з дозованим фізичним навантаженням проводиться в амбулаторних умовах. Напередодні за узгодженням з лікарем відміняються деякі медикаментозні препарати. У день дослідження необхідно відмовитися від паління, міцної кави і щільного сніданку.

Добове моніторування артеріального тиску - (Вlood pressure monitoring).

У нашій країні гіпертонічна хвороба (ГХ) та артеріальна гіпертензія (АГ) є одними з найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи.

Для їхньої діагностики широко використовується добове моніторування артеріального тиску, що значно розширює можливість в діагностиці симптоматичної артеріальної гіпертензії, прогнозі захворювання, призначенні адекватного антигіпертензивного лікування та його належного контролю, беручи до уваги причину гіпертензії та враховуючи часові інтервали підвищення артеріального тиску (вдень або вночі).

Методика не вимагає спеціальної підготовки: пацієнт носить протягом доби малогабаритний монітор амбулаторного вимірювання АТ, який через задані інтервали часу проводить заміри, зберігає дані і обробляє показники.

Холтерівське добове амбулаторне моніторування ЕКГ (ХМ ЕКГ)

Високоінформативний метод тривалої реєстрації електрокардіограми в умовах звичайної добової активності пацієнта залишається незамінним для виявлення непостійних змін на ЕКГ, які не можуть бути зареєстровані за короткий період запису звичайної ЕКГ. Безперервна реєстрація серцевих циклів (за добу їх близько 100 000) дозволяє діагностувати порушення ритму і провідності, виявленні їх зв'язку зі скаргами пацієнта, оцінити роботу імплантованих електрокардіостимуляторів (ЕКС) і ефективність медикаментозного лікування.

Дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД). Спірографія.

Функція зовнішнього дихання (ФЗД) у людини представлена складною системою, яка забезпечує газообмін між атмосферним повітрям і кров'ю легеневих капілярів.

Дослідження ФЗД - методом спірографії грунтується на реєстрації дихальних рухів. Показники бронхіальної прохідності (обструкції) і еластичності легеневої тканини (рестрикції) перераховуються в відсотковому співвідношенні, при цьому враховується стать, вік, антропометричні дані пацієнта і його функціональна активність.

В першу чергу, методика використовується в комплексі обстежень хворих, що страждають на захворювання легень і бронхів, для оцінки перебігу захворювання та контролю ефективності лікування. Також спірографія широко проводиться як діагностичний метод у складі профілактичних програм обстеження.

За рекомендацією лікаря пульмонолога можна провести пробу з бронхорозширюючим фармакологічним препаратом (бронходілатаційний тест), в основі якого лежить оцінка вираженості бронхоспазму. Підготовка до цього дослідження пояснюється лікуючим лікарем.

Дослідження проводиться в першій половині дня, бажано не раніше ніж через 2 години після сніданку; напередодні за добу необхідно відмовитися від куріння, протягом 48 годин не вживати алкоголь.

Doctors
Mizina Natalia Pavlivna Mizina Natalia Pavlivna
  • Doctor of functional diagnostics
  • Functional diagnostics doctor
  • Candidate of Medical Sciences
  • 37 years of medical experience
Oksana Mykolayivna Korytska Oksana Mykolayivna Korytska
  • Doctor of functional diagnostics
  • 33 years of medical experience
Functional diagnostics Why "Oberig"?

The office of functional diagnostics of the Universal Clinic "Oberig" is equipped with the full range of the modern equipment necessary for performance of full diagnostics of function of various bodies and physiological systems of an organism. The research is performed by experienced doctors who have more than 15 years of experience in functional diagnostics.