Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Hernia

Hernia

ЩО ТАКЕ ГРИЖА?

Грижа – це вихід органів з живота через природні або патологічні отвори в стінці черевної порожнини.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ГРИЖА?

Хоча деякі люди живуть з грижами довгі роки, все ж це захворювання може бути смертельно небезпечним при розвитку ускладнень.


Найбільш частим і небезпечним ускладненням гриж є защемлення, при якому орган (найчастіше кишка) виходить через еластичний грижовий отвір при підвищенні внутрішньочеревного тиску і затискається, не маючи можливості повернутися в черевну порожнину. При цьому виникає порушення кровопостачання защемленої частини органу, і в разі якщо операція не буде виконана в найближчі години, виникає омертвіння (некроз). Таке ускладнення, особливо у пацієнтів похилого віку і з супутніми захворюваннями (серця, легенів), небезпечно для життя і є причиною смерті.

ЯК ЗАПІДОЗРИТИ У СЕБЕ ГРИЖУ?

Можна запідозрити грижу, якщо у вас є випинання в черевній стінці, області рубців після попередніх операцій, пупка або пахової області, особливо яке з'являється і зникає, або змінює свій розмір. Також ви можете намацати у себе слабке місце (отвір) в черевній стінці в місці виходу грижі.

Пупкова грижа з діастазом прямих м’язів
Пупкова грижа з діастазом прямих м’язів 

ЯК ПЕРЕКОНАТИСЯ В ДІАГНОЗІ ГРИЖІ?

Потрапити на прийом до хірурга. Найчастіше огляду хірурга достатньо для підтвердження діагнозу. У ряді випадків може знадобитися ультразвукове дослідження або комп'ютерна томографія.


Якщо у вас є сумніви – запишіться на прийом до хірурга нашої клініки.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО Я НЕ ХОЧУ ОПЕРУВАТИСЯ?

Найчастіше термінова операція не потрібна. Однак при більшості гриж є ризик защемлення з розвитком важких ускладнень. Крім того при грижі може виникати ряд інших проблем, таких як втрата об’єму черевної порожнини, що в подальшому ускладнює лікування; порушення травлення, постави (що приводить до болів в спині); мацерація шкіри під грижею та інші.


Тому єдиним способом лікування гриж живота у дорослих є хірургічна операція.

ЯКИЙ СПОСІБ ОПЕРАЦІЇ ВИ ПОРЕКОМЕНДУЄТЕ?

За попередні століття були розроблені безліч методик операцій при грижах, багато з яких є морально застарілими і неефективними.


Хірурги клініки «Оберіг» є експертами в лікуванні гриж живота, які використовують сучасні ефективні методики, як відкриті, так і лапароскопічні. Вони постійно проходять навчання і стажування в європейських клініках.


У клініці «Оберіг» на практиці реалізується основний принцип сучасної герніології – індивідуальний підбір методики під конкретного пацієнта і його хворобу. Ми не штампуємо одну техніку, а володіємо всіма основними видами герніопластики. Так при паховій грижі ми можемо запропонувати пацієнтові відкриту (за методикою Шолдайса (без сітки) або Ліхтенштейна (з сітчастим трансплантатом)) або лапароскопічну (ТАРР – трансабдомінальну преперітонеальну або ТЕР – тотальну екстраперітонеальну пластики).


При вентральних грижах ми використовуємо як класичні відкриті методики (пластику шаблею в різних модифікаціях, преперітонеальну пластику, відкритий ІПОМ) так і лапароскопічні, причому поряд з методикою ІПОМ ми освоїли і нові методи пластики – лапароскопічна екстраперітонеальна і ретромускулярна пластики, лапароскопічно асистована пластика та ін.


Якісні інструменти, сучасні протезні матеріали, кваліфіковані хірурги і анестезіологи, індивідуальний підхід – ось складові успішних операцій при грижах живота, які виконують в клініці «Оберіг».

ЯК ДОВГО Я БУДУ ПЕРЕБУВАТИ В СТАЦІОНАРІ КЛІНІКИ?

Більшість пацієнтів з грижами йдуть додому на наступний день після операції. При деяких грижах можлива виписка в день операції через 4-8 годин після неї. У разі великих вентральних гриж лікування може тривати кілька днів.

ЧИ БУДЕ МІЙ ШРАМ, ЖИВІТ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ ВИГЛЯДАТИ КРАСИВО?

Хірурги нашої клініки піклуються і про косметичні результати лікування. При лапароскопічній операції утворюються маленькі рубчики, яких в більшості випадків не видно. При відкритих операціях накладаємо косметичні шви, при необхідності спільно з пластичними хірургами виконуємо абдомінопластику, пластику пупка.

Рубець після пластики пупкової грижі та діастазу
Рубець після пластики пупкової грижі та діастазу
Шви після лапароскопічної ТЕР герніопластики
Шви після лапароскопічної ТЕР герніопластики

ЯК ШВИДКО Я ЗМОЖУ ПОВЕРНУТИСЯ ДО АКТИВНОГО ЖИТТЯ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ?

Після операції з приводу гриж через 1-2 місяці ви зможете повернутися до повноцінного життя з практично будь-яким рівнем фізичних навантажень. Не грайте зі своїм здоров'ям, вирішіть свою проблему прямо зараз. Запишіться на консультацію лікаря-хірурга за телефоном:

(044) 521 30 03