Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Breast cancer and war: mammologists beat the outbreak

Breast cancer and war: mammologists beat the outbreak

Рак молочної залози та війна: мамологи б’ють на спалах

Війна, що триває в Україні, уносить життя наших захисників та захісниць не лише на передовій. Військові дії на території України драматично позначилися на рівні психо-соціального стресу, в якому перебувають мільйони українців. Лікарі-мамологи ще у 2016 році почали відмічати зростання частоти виникнення раку молочної залози у жінок, що були змушені виїжджати з тимчасово окупованих Росією територій Сходу України. Тоді це було припущенням щодо взаємозв’язку повоєнного стресу та погіршення здоров’я грудей у жінок, адже великих когортних досліджень не проводилося. Але лікарська інтуїція була права – тривалий стрес негативно впливає на жіноче здоров’я, і, зокрема, захворюваність на рак молочної залози (РМЗ). На сьогодні, коли повномасштабна російська агресія триває понад рік, лікарі-мамологи фіксують збільшення частоти виникнення злоякісних захворювань молочної залози. Пояснення цього факту криється у складному каскаді гормональних реакцій: на тлі стресу підвищується секреція гормонів стресу та пролактину. Гіперсекреція пролактину може стати причиною патологічних змін в молочній залозі і, за певних умов, сприяти розвитку онкологічного захворювання молочної залози, особливо у жінок пре- і клімактеричного віку. 

Відчуття певного дискомфорту, поява болючості, набряклості молочної залози, навіть якщо прямих ознак раку молочної залози не відмічається (таких, як втягнутість соска, зміна шкіри, виділення з соска тощо) не спонукають наших жінок звертатися до мамологів, хоча це перше, що варто зробити. Ми, лікарі-мамологи універсальної клініки «Оберіг» закликаємо жінок подбати про своє жіноче здоров’я — навіть якщо ви не маєте скарг, пройдіть щорічне мамологічне обстеження, приведіть на обстеження своїх мам, бабусь, сестер, подруг! 

В мамологічному центрі клініки «Оберіг» надається повний цикл онкомамологічної допомоги: від найточнішої діагностики на сучасному мамографі MAMMOMAT Revelation від Siemens , трепан-біопсії із подальшим імуногістохімічним дослідженням до хіміо- та променевого лікування. В «Оберегу» жінкам із РМЗ спеціалізовану допомогу надають лікарі-мамологи-пластичні хірурги, що керуються сучасними онкомамологічними стандартами, які передбачають не лише максимальний з можливих лікувальний ефект, але й відмінний естетичний результат. Отримання таких результатів у лікуванні РМЖ досягається завдяки постійному вдосконаленню знань та майстерності лікарів, яке не припиняється навіть у період війни. Так, нещодавно лікарі-мамологи Мамологічного центру універсальної клініки «Оберіг відвідали авторитетну науково-практичну конференцію SENGELEN в Австрії, ESMO в Берліні та тримають «руку на пульсі» найновітніших методів лікування раку молочної залози.

Досвідчена та фахова команда лікарів з радіологів, лікаря з патогістолога діагностики, хіміотерапевтів, променевих терапевтів та, власне, мамологів-пластичних хірургів має відмінні показники якості лікування раку молочної залози та супроводжує пацієнток на усіх етапах лікування – від моменту звернення до 5-тирічного періоду спостереження після лікування. 

Головне — вчасно звернутися. Подбати про себе та тих, кого ви любите. Аби вберегти найдорожче  — життя та здоров’я. 

Чекаємо на вас, любі наші українки.

Оксана Шуліга-Недайхлєбова, лікар-мамолог, експерт з естетичної мамопластики, кандидат медичних наук.

Запис на консультацію за телефонами клініки: +38 044 521 30 03 та на сайті:

https://oberig.ua/.../shuliga-nedajhlebova-oksana-vasilevna/