Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Laboratory tests of urine (general analysis of urine, analysis for protein, metanephrines, analysis by Nechiporenko, Zymnytsky, bacteriological examination, etc.)

Laboratory tests of urine (general analysis of urine, analysis for protein, metanephrines, analysis by Nechiporenko, Zymnytsky, bacteriological examination, etc.)

Дослідження сечі для більшості аналізів (загальний аналіз сечі, аналіз сечі по Нечипоренко, бактеріологічне дослідження сечі і ін.), необхідно проводити протягом 2-х годин після сечовипускання.

Правила збору сечі:

  • Для ранкової порції сечі потрібно зібрати першу порцію після пробудження.
  • Для випадкової порції може бути використана сеча, зібрана в будь-який час доби, якщо інше не регламентовано вашим лікарем.

Загальний аналіз сечі

Перед дослідженням обов'язковий ретельний туалет зовнішніх статевих органів.

Для жінок: Бажано закладати тампон у піхву перед забором матеріалу для попередження контамінації сечі виділеннями із піхви. Не проводити забір матеріалу під час менструації!

Для чоловіків: Повністю відтягнути шкірну складку, звільнити зовнішній отвір сечовивідного каналу.

Білок в добовій сечі

Для збору добової кількості сечі перше ранкове сечовипускання здійснюється в унітаз. Потім протягом доби (наприклад, з 9:00 ранку до 9:00 ранку наступного дня) збирається все добова кількість сечі в одну чисту ємність. Якщо для збору добової сечі необхідний консервант, то він додається в ємність перед початком збору. Ємність з сечею необхідно зберігати в прохолодному темному місці (оптимально в холодильнику на нижній полиці при t 4-8°С), не допускаючи її заморожування. Після закінчення доби вся зібрана сеча ретельно перемішується, від неї відливають 30-40 мл в меншу ємність та доставляють до лабораторії.

Обов'язково вказати добовий об'єм сечі!

Проба за Нечипоренко

Досліджується середня порція ранішньої сечі. Сеча збирається в одноразовий контейнер для сечі в кількості 15-25 мл. Ємність з сечею щільно закривається кришкою та доставляється в лабораторію.

Проба за Нечипоренко не здається в один день із загальним аналізом сечі.

Сеча за Зимницьким

Сеча збирається протягом доби через кожні 3 години. О 6 годині ранку пацієнт випорожнює сечовий міхур. Ця порція сечі видаляється. Збір сечі починають з 9 годин ранку і проводять кожні 3 години (з 9 год. до 12 год. – в перший контейнер; з 12 год. до 15 год. – в другий контейнер; з 15 год. до 18 год. – в третій; з 18 год. до 21 год. – в четвертий; з 21 год. до 24 год. – в п'ятий; з 24 год. до 3 год. – в шостий; з 3 год. до 6 год. – в сьомий; з 6 год. до 9 год. ранку – в восьмий). Кожну ємність нумерують та вказують інтервали часу. Ємності з сечею щільно закриваються кришкою та доставляють до лабораторії.

Трьохстаканна проба сечі

До обстеження не мочитись 3 години при умові здачі проби на прийомі або ж вранішня порція після нічного сну: початок мікції (сечовипускання) – у перший контейнер, середина – у другий, завершення - у третій.

Метанефрини в добовій сечі

Перед плановим збором сечі для визначення метанефринів, протягом 3 днів не можна застосовувати препарати, що містять раувольфію, теофілін, нітрогліцерин, кофеїн, етанол, хлорпромазин, контрастні барвники, гідроксіметоксіфенілгліколь, іміпрамін, фенацетин, пропранолол, за можливості, не приймати інших лікарських засобів, а також харчових продуктів, які містять серотонін (шоколад, сири та інші молочні продукти, банани), не вживати алкоголь. Уникати фізичного навантаження, стресів, куріння, больових впливів. Обмежити добовий прийом рідини до 1,5 л.

Порядок дій:

  • Перед дослідженням отримати в лабораторії консервант.
  • Вранці, після пробудження, спорожнити сечовий міхур, як зазвичай.
  • Перед збором сечі висипати консервант у велику ємність (3-літровий сосуд). На 1 літр сечі потрібен 1 пакет консерванту.
  • Наступні порції сечі збирати в ємність рівно протягом доби, останнє сечовипускання в посудину має бути вранці наступного дня після пробудження.