• Головна
  • Ендоскопічні оперативні втручання при поліпах, аденомах, ранніх стадіях раку шлунку та товстої кишки

Ендоскопічні оперативні втручання при поліпах, аденомах, ранніх стадіях раку шлунку та товстої кишки

Ендоскопічні оперативні втручання при доброякісних та злоякісних новоутвореннях товстої кишки та шлунку – є високоефективним малоінвазивним методом лікування. Беззаперечною перевагою ендоскопічних втручань для пацієнта є малотравматичний характер операції, адже доступ до патологічних утворень у шлунку чи кишківнику лікар здійснює крізь природні отвори за допомогою ендоскопа, не порушуючи цілісність тканин (без розрізів). Альтернативою ендоскопічним оперативним втручанням – є відкриті абдомінальні операції з великими розрізами, ризиками ускладнень та довгим періодом перебування в стаціонарі та відновлення.

Крім очевидних переваг для пацієнта, є низка НЕ менш важливих речей, які відмічають фахівці: ендоскопічні оперативні методики дозволяють ретельно видалити пухлину в межах здорових тканин, з проведенням подальшого докладного гістологічне дослідження, яке точно дасть відповідь на питання про характер новоутворення і радикальність втручання (тобто видалення новоутворення повністю).

Найбільш ефективними ендоскопічними оперативними втручаннями при поліпах, дисплазії, аденомах, ранніх стадіях раку шлунку та товстої кишки є:

Ендоскопічна резекція слизової оболонки (EMR)

При цьому виді оперативного втручання видаляється фрагмент кишкової стінки включно з слизовою мембраною. Частіше застосовується при невеликих новоутвореннях. Основним показом для такої процедури є ранній рак шлунково-кишкового тракту (шлунку, товстої кишки) та доброякісні новоутворення (поліпи, аденоми тощо).

Операція зазвичай триває 1,5 – 2 години, а післяопераційний період (час, коли пацієнт повинен знаходитися в стаціонарі) складає від 1 до 3 днів. Отже, період перебування у стаціонарі скорочується більш, ніж вдвічі на противагу відкритій хірургії.

Тактика оперативного лікування

Ендоскопічна диссекція у підслизовому шарі (ESD)

Ендоскопічна диссекція у підслизовому шарі - операція по видаленню великої зони ураженої слизової оболонки з новоутворенням та частини підслизового слою з власною м’язевою пластинкою слизової, за допомогою спеціальної ендоскопічної техніки. На сьогодні ця методика є найбільш успішно застосовуваною методикою лікування навіть поширених пухлин шлунково-кишкового тракту в т.ч. плоских пухлин (LST). Ця методика дозволяє повністю видалити пухлину та прилеглі до неї тканини через ендоскоп, уникаючи великого оперативного втручання (відкритої операції).

Перед виконанням ендоскопічної диссекції, з метою остаточного підтвердження діагнозу та локалізації пухлини виконують процедуру езофагогастродуоденоскопії (ЕГДС) чи колоноскопії, комбінуючи її з ендоскопічним ультразвуковим дослідженням з метою оцінки глибини інвазії новоутворення, після чого зона резекції/диссекції помічається за допомогою термокоагуляції.

Під час диссекції уражена зона з пухлиною за допомогою гідропрепарування піднімається над підслизовою основою за допомогою ендоскопічної ін’єкції, після чого пухлина видаляється одним блоком. Видалений матеріал відправляється на патоморфологічне дослідження для визначення характеру новоутворення, від чого залежить подальша тактика лікування пацієнта.

Основною перевагою ендоскопічних диссекцій є можливість видалення новоутворень товстої кишки єдиним блоком незалежно від їх розмірів.

Телефонуйте:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03