Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Нейрофункціональна діагностика

Нейрофункціональна діагностика
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Електронейроміографія (ЕНМГ) - це загальна назва набору різних методик дослідження, спрямованих на вивчення функції периферичних нервів і м'язів. Всі вони засновані на фіксації біоелектричних сигналів, які виникають в м'язах і нервах при їхній роботі. У нормі м'язи і нерви генерують електричні потенціали, які під час проведення обстеження на моніторі комп'ютера відображаються у вигляді «вигинів» ліній, так званих «патернів». При захворюванні ці «патерни» змінюють свою форму. Це і дає можливість фахівцеві визначити, який саме патологічний процес відбувається в нервовій та м'язовій тканинах.

Незважаючи на відносно велику кількість методик ЕНМГ, всі їх можна розділити на дві групи, які відрізняються способом реєстрації електричних біопотенціалів. У цьому випадку ми говоримо про стимуляційну та голкову ЕНМГ.

У першому випадку на шкіру людини в проекції досліджуваного м'яза або нерва накладається електрод у вигляді липучої пластинки. Потім ще один електрод з двома невеликими металевими виступами накладається в проекції нерва, але на деякій відстані від місця накладення попереднього електрода. Наступним етапом є подача невеликого електричного розряду на електрод з виступами, у зв'язку з чим, відбувається збудження нерва, а за допомогою іншого електрода ми реєструємо імпульс, що поширюється по досліджуваному нерву і при скороченні м'яза. Після аналізу результатів стає зрозуміло, чи працює нерв правильно, або його функція порушена.

При голковій ЕМГ реєстрація електричної активності м'язових волокон проводиться голковим електродом, який вводиться безпосередньо в м'яз. При цій методиці стимуляція електричним імпульсом нерва не потрібна. При голковій ЕМГ реєструється спонтанна активність в м'язі, яка виникає при багатьох захворюваннях нервової і м'язової систем. Також реєструється активність м'язу під час довільного скорочення, для чого пацієнта просять трохи напружити м'яз. За результатами даних, отриманих при такому обстеженні, можна судити про роботу м'яза і нерва, який цей м'яз іннервує. У клініці «Оберіг» для проведення голкової ЕНМГ застосовуються тільки одноразові стерильні електроди.

Лікарі
Омельяненко Анатолій Анатолійович Омельяненко Анатолій Анатолійович
  • Лікар-невролог дитячий
  • Кандидат медичних наук, доцент
  • 29 років медичного стажу
Нейрофункціональна діагностика Чому "Оберіг"?

Деякі неврологічні і нейро-м'язові захворювання можна достовірно виявити тільки методом електронейроміографії.

Якщо Ваш лікар-невролог, ортопед-травматолог або інший фахівець рекомендує виконання ЕНМГ, бажано отримати від нього направлення на дослідження для вибору оптимальної методики. У разі відсутності направлення від лікаря на електронейроміографію - наш фахівець перед початком дослідження допоможе визначитися з необхідною методикою дослідження.

Запис за номером +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
Тетяна

27.10.2017

Омельяненко Анатолий Анатольевич

Як добре, що в нашій країні є такі ЛІКАРІ як Анатолій Анатолійович! Грамотний, уважний до дитини і мами, співчуваючий, вміє пояснити доступно проблему. А ще з відмінним почуттям гу...

Олена

19.02.2018

Омельяненко Анатолий Анатольевич

Хочу висловити велику подяку Анатолію Анатолійовичу. Він показав свій високий професіоналізм і компетентність. Обстеживши мою дитину, він спростував неправильний діагноз, поставлен...

Сергій

24.07.2019

Омельяненко Анатолий Анатольевич

Лікар відразу поставив точний діагноз і призначив правильне лікування дитині, у спілкуванні завжди уважний і з почуттям гумору. Дякуємо Вам, Анатолій Анатолійович! Ви рятуєте життя...