Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Neurofunctional diagnostics

Neurofunctional diagnostics
About the direction
Doctors
About the direction

Електронейроміографія (ЕНМГ) - це загальна назва набору різних методик дослідження, спрямованих на вивчення функції периферичних нервів і м'язів. Всі вони засновані на фіксації біоелектричних сигналів, які виникають в м'язах і нервах при їхній роботі. У нормі м'язи і нерви генерують електричні потенціали, які під час проведення обстеження на моніторі комп'ютера відображаються у вигляді «вигинів» ліній, так званих «патернів». При захворюванні ці «патерни» змінюють свою форму. Це і дає можливість фахівцеві визначити, який саме патологічний процес відбувається в нервовій та м'язовій тканинах.

Незважаючи на відносно велику кількість методик ЕНМГ, всі їх можна розділити на дві групи, які відрізняються способом реєстрації електричних біопотенціалів. У цьому випадку ми говоримо про стимуляційну та голкову ЕНМГ.

У першому випадку на шкіру людини в проекції досліджуваного м'яза або нерва накладається електрод у вигляді липучої пластинки. Потім ще один електрод з двома невеликими металевими виступами накладається в проекції нерва, але на деякій відстані від місця накладення попереднього електрода. Наступним етапом є подача невеликого електричного розряду на електрод з виступами, у зв'язку з чим, відбувається збудження нерва, а за допомогою іншого електрода ми реєструємо імпульс, що поширюється по досліджуваному нерву і при скороченні м'яза. Після аналізу результатів стає зрозуміло, чи працює нерв правильно, або його функція порушена.

При голковій ЕМГ реєстрація електричної активності м'язових волокон проводиться голковим електродом, який вводиться безпосередньо в м'яз. При цій методиці стимуляція електричним імпульсом нерва не потрібна. При голковій ЕМГ реєструється спонтанна активність в м'язі, яка виникає при багатьох захворюваннях нервової і м'язової систем. Також реєструється активність м'язу під час довільного скорочення, для чого пацієнта просять трохи напружити м'яз. За результатами даних, отриманих при такому обстеженні, можна судити про роботу м'яза і нерва, який цей м'яз іннервує. У клініці «Оберіг» для проведення голкової ЕНМГ застосовуються тільки одноразові стерильні електроди.

Doctors
Omelyanenko Anatoliy Anatoliyovych Omelyanenko Anatoliy Anatoliyovych
  • Children`s neurologist
  • 29 years of medical experience
  • Candidate of Medical Sciences, Associate Professor
Neurofunctional diagnostics Why "Oberig"?

Some neurological and neuromuscular diseases can only be reliably detected by electroneuromyography.

If your neurologist, orthopedist, traumatologist, or other specialist recommends performing an ENMG, it is advisable to get a referral from him or her for testing. choosing the optimal technique. In the absence of a referral from a doctor for electroneuromyography - our specialist before the study will help determine the necessary method of research.

Отзывы наших пациентов
Тетяна

27.10.2017

Омельяненко Анатолий Анатольевич

Як добре, що в нашій країні є такі ЛІКАРІ як Анатолій Анатолійович! Грамотний, уважний до дитини і мами, співчуваючий, вміє пояснити доступно проблему. А ще з відмінним почуттям гу...

Олена Мороз

06.01.2017

Омельяненко Анатолий Анатольевич

Найкращі враження від лікаря. Розвіяв всі сумніви стосовно дітей і необхідності будь- якого лікування, яке прописувалося місцевими лікарями. Дуже доступно було пояснено, що ми біль...

Ulviyya Mammadova

25.03.2015

Омельяненко Анатолий Анатольевич

Були на прийомі у лікаря з двома дітьми. Анатолій Анатолійович дуже позитивна людина і дуже грамотний лікар. Вислухав всі скарги (ретельно зібрав анамнез) і дуже детально оглянув д...