Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Біопсія нирки

Біопсія нирки

ПЕРЕВАГИ БІОПСІЇ НИРКИ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

 • Досвідчений інтервенційний радіолог з 28 роками медичного стажу, який за час своєї роботи щорічно проводив близько 800 діагностичних і лікувальних втручань під контролем УЗД і КТ.
 • Власний патогістологічний центр з висококваліфікованими лікарями-гістологами.
 • Найбільш сучасна апаратура для ультразвукового (УЗ) контролю над біопсією.


Біопсія нирки проводиться з метою отримати невеликий зразок тканини для лабораторного дослідження. Потреба в біопсії нирки досягає 45% у всіх нефрологічних пацієнтів. Вона дозволяє поставити точний діагноз, оцінити важкість захворювання і обрати правильне лікування. Це інформативна та безпечна процедура.


Малоінвазивні втручання на нирці проводяться під ультразвуковим (УЗ) контролем. УЗ навігація зводить до мінімуму травматизацію цього життєво важливого органу. Лікар бачить на моніторі, як проходить голка, в режимі реального часу. Інтервенційні втручання на нирках під УЗ контролем включають наступні методики:

 • біопсія нирки;
 • біопсія пухлин нирок;
 • аспірація і дренування кіст нирки;
 • крізьшкірна пункційна нефростомія.

ПОКАЗАННЯ ДО БІОПСІЇ НИРКИ

Показаннями до виконання крізьшкірної пункційної трепанбіопсії нирки є:

 • хронічний гломерулонефрит (нефротичний синдром, ізольований сечовий синдром);
 • гострий гломерулонефрит (який не піддається традиційній терапії);
 • вторинний гломерулонефрит при системному червоному вовчаку, цукровому діабеті, васкуліті та ін..;
 • відторгнення пересадженої нирки (трансплантата).

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ БІОПСІЇ НИРКИ

За 1-2 тижні до біопсії необхідно припинити прийом лікарських препаратів, які можуть підвищити ризик кровотечі. Обговоріть це питання зі своїм лікарем, розкажіть про всі ліки, які ви приймаєте. Бажано не вживати їжу за 8 годин до процедури.


Крізьшкірна пункційна трепанбіопсія нирки під контролем УЗ проводиться з використанням місцевої анестезії. Але при цьому пацієнт перебуває у стані пригнічення свідомості і зниження больової чутливості (атералгезія), яке викликається поєднанням знеболювальних і седативних засобів. У дітей можливе використання загальної внутрішньовенної анестезії.


Пацієнт лежить на животі або на правому боці. Перед проведенням біопсії проводиться УЗ огляд нирки, щоб обрати безпечну траєкторію доступу (акустичне вікно). Голка вводиться через невеликий розріз шкіри довжиною 3-5 мм. Під неперервним УЗ контролем здійснюється забір тканин з коркового шару за допомогою голки для трепанбіопсії. Отриманий матеріал піддається лабораторному аналізу.


Якщо вам рекомендована біопсія нирки, звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг». У нас працює досвідчений лікар, який має багатий досвід проведення цієї процедури. Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03